Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie żylaków na śledzionie, żołądku i przełyku


Gość Magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry! Prosilabym lekarza o opinie w sprawie leku ktory biore. Otoz mam zylaki na sledzionie, zaladku i w przelyku i w zwiazku z tym biore 2x dziennie po 10mg. propranolol i zastanawialam sie czy tak niska dawka moze w ogole pomoc przy takim powaznym schorzeniu? Wczesniej bralam po 20mg tez 2x dziennie, ale lekarz powiedzial, ze jak zacznie mi nadmiernie spadac cisnienie to moge zmniejszyc dawke no i tak postapilam. Ale Panie doktorze czy tak niska dawka moze w ogole pomoc i zmniejszyc zylaki? Czy jest sens brania tego leku? I jeszcze mam pytanie odnosnie czestotliwosci brania propranololu, Czy lek ten trzeba brac o scisle wyznaczonych godzinach i zawsze rowno co tyle samo godzin? Pytam dlatego, ze czesto mi sie zdarza, ze zapomne i wtedy biore o roznych godzinach, ale zawsze co jakies 11-12 godzin no bo 2 razy dziennie Z powazaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dawka jest typowa w tych schorzeniach (właśnie 2x10mg). Taka dawka ma udowodnione działanie, które zapobiega krwotokom z żylaków przełyku. W dawkowaniu może być niewielka różnica czyli 1-2 godzin, ale trzeba przyjmować lek regularnie co około 12 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje z odpowiedz Mam jeszcze jedno pytanie. Jak dlugo propranolol mozna przyjmowac w moim przypadku zwlaszcze jesli te zylaki raczej nie sa uleczalne i sie ich nie pozbede?! biore juz kilka miesiecy propranolol i obawiam sie, ze bede musiala przyjmowac na stale. A co bedzie jak zajdew ciaze? Prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale skoro juz doktor napisal, ze odradza mi planowanej ciazy to jednak prosze mi doradzic co mam zrobic jak juz zajde?(jestem mezatka). Czy przyjmowac caly czas propranolol? a jak zaszkodzi plodu? czy moge rodzic normalnie czy raczej przez cesarke? No i czy jest dozwolone zazywanie mi lekow hormonalnych? Oczywiscie skontaktuje sie tez z ginekologiem, ale mysle, ze od lekarza chirurga moge otrzymac bardziej satysfakconujaca odpowiedz. Pozatym czy naprawde niema jakiejs metody operacyjnej aby zylaki usunac? Bede wdzieczna za jeszcze jedna odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×