Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wizyta w Szpitalu Oddział Neurochirurgii


Gość SEBASTIAN

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni zauważyłem u siebie dziwny objaw a mianowicie mam bardzo twardą głowę i strasznie mnie boli dodam że mam także nudoności i bardzo często kładę się spać i do tego ten ból w klatce piersiowej i drenu od zastawki i dodam że miałem wykonane TK głowy i wszystko jest w porządku ale gdy byłem u chirurga dziecięcego to stwierdził mi niedrożność zastawki to znaczy on ucisnął mi zastawkę i powiedział że jest do usunięcia dlaczego to nie wyszło w badaniu TK głowy i czego mogą być przyczyną moje objawy czekam na odpowiedź No ale chirurg dziecięcy widział to zdjęcie TK głowy i powiedział że nie zawsze wszystkie wady zastawki wyjdą w obrazie TK głowy i powiedział że niedrożność zastawki mam na 100 procent bo on jeszcze nigdy się nie pomylił ale mi też powiedział że ten zabieg nie jest trudny i to będzie tylko klilka nacięc i to wszystko jak pan myśli co on myślał mowiąc te słowa albo czy chirurg mógł się pomylić w diagnozie i może ja niedrożności zastawki nie mam i nie wiem co mam w takiej sytuacji zrobić bo on mi jeszcze na koniec powiedział że nie widział osoby która by chodziła tyle lat z jedną zastawką zazwywyczaj są one wymieniane po 6 latach i jakie badanie na 100 procent by wykazało niedrożność układu zastawkowego czy też nie zawsze wyjdzie w obrazie TK głowy bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak powiedział chirurg zapewne ma rację i trzeba zdać się na jego słowa i poddać się leczeniu według jego zaleceń. Rzeczywiście początkowa faza zwiększonego ciśnienia śródczaszkowego płynu mózgowo-rdzeniowego może nie dawać znamion w badaniu TK a już wywoływać objawy kliniczne (które powoli mogą się nasilać). Chirurg ma rację taką zastawkę wymienia się co kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×