Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kiedy przepuklina pooperacyjna po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego?


Gość Kinga.

Rekomendowane odpowiedzi

Przepuklina pooperacyjna po jakim czasie (po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego) moze sie ujawnic ? Czy Powstanie jej zalezy od nas,od tego co robimy itd czy jest to samoistne powstanie Nie zależne od naszej woli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma bardzo słabe powłoki brzuszne (nawet ze względów wrodzonych) przepuklina może pojawić się nawet samoistnie (np. w czasie parcie na mocz, stolec, kaszlu, kichnięcia). Może się ujawnić nawet po kilku tygodniach od operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przepuklina pooperacyjna objawia się obecnością wybrzuszenia w ranie, szczególnie uwidaczniającą się podczas kaszlu. Raczej małoprawdopodobne aby doszło do przepukliny w tym wypadku. Następnym razem można przytrzymać ręką ranę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ja jestem 11 lat po operacji usunięcia wyrostka od jakiegoś czasu zauważyłam że robi mi się zgrubienie na bliźnie, czy mam się martwić z tego powodu? To zgrubienie jest dość miękkie i nie boli więc zastanawia mnie co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem rok i 4 miesiące po operacji przepukliny pooperacyjnej .W trakcie pierwszej operacji zakażono mnie w szpitalu gronkowcem szpitalnym.Efektem bylo rozejście się rany i 3-miesięczne leczenie.Po 3 miesiącach zeszyto mnie ponownie,ale to nie koniec moich problemów.Zewnątrz bylo ok. ale po kolejnych 3 miesiącach dostalam przepuklinę pooperacyjną,ponieważ wewnętrzne powloki puściły no i znowu musiałam iśc na operację.Teraz już minęlo dużo czasu od operacji ale ja nadal boję się dżwigac ciężko ale też ćwiczyć.Przytylam 10 kg od operacji i dlatego tutaj piszę bo chcialabym wiedzieć czy mogę przynajmniej ćwiczyć bo samą dietą nic nie zwojuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×