Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wycięty wyrostek i pojawiający się guz w miejscu rany


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy tygodnie temu wycięto mi wyrostek robaczkowy. Juz w 6 dniu po operacji w miejscu ostatnich dwóch (górnych) szwów pojawiło sie bolesne zgrubienie. W 7 dniu usunięto mi szwy. Rana wygląda nawet dobrze oprócz wspomnianych dwóch ostatnich szwów, które to się troche rozeszły. Nie doszło jednak do krawienia czy też ropienia rany. Rana jedynie *zaogniła* się a guz powiększył. Obecnie guz ma wielkość małego jajka , jest bardzo twardy, wybija się wręcz ze skóry, a przy nacisku nieco boli. Chirurg prowadzący powiedział, że może to być jakieś złe zrastanie tkanek tłuszczowych wewnątrz oraz że nie wiadomo ile potrwa wchłanianie tego guza i czy wogóle sie wchłonie.No i był ogólnie zaskoczony tym co zobaczył na moim brzuchu. Mam pytanie: Czy moze grozic mi kolejna operacja i czy sa normalne takie reakcje organizmu i tak naprawdę-co to jest? Dodam iz do tej pory nie zdecydowano sie na dodatkowe USG brzucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez badania co może dziać się w miejscu po ranie pooperacyjnej. Takie guzy nie powinny występować w tym miejscu. Być może trzeba nakłuć ten guz (płyn surowiczy, ropny, krwisty???), opróżnić go, zasączkować. Na początku może wykonać USG. Na pewno trzeba ten problem zdiagnozować, a nie czekać na wchłonięcie się. Muszą być podjęte działania lekarskie. Proszę na ten temat porozmawiać z chirurgiem prowadzącym Panią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×