Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Blizny pooperacyjne wewnętrzne po usunięciu jajowodu


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

2 lata temu miałam wykonaną operację usunięcia pękniętego jajowodu z powodu ciąży pozamacicznej po prawej stronie. Już kilka dni po operacji odczuwałam ból, i mimo, że zgłosiłam to lekarzowi, zignorował moje uwagi. to samo powtarzało się przy wszystkich kolejnych wizytach kontrolnych (blizna długo nie chciała się goić i do tego czasu nie zbladła, jest *gruba* i twarda, gdy się jej dotyka, często swędzi, zwłaszcza, gdy zakładam bieliznę wykonana z innych materiałów niż bawełna). Jednak największy problem sprawiają mi blizny pooperacyjne wewnętrzne. Ponieważ ostatnio dolegliwości bardzo się nasiliły wykonałam USG. Opis jest następujący: *w linii środkowej ciała pomiędzy pępkiem a spojeniem od strony j. otrzewnowej owalna- hipoechogeniczna zmiana o wym. 16x10x8 mm do obserwacji, w rzucie bocznego prawego bieguna blizny, na granicy powięzi uwidoczniono drobną owalna zmianę guzkowa o długości 10 mm żywo bolesną przy ucisku, bez zmian przy wzmożonej tłoczni brzusznej. W okolicach pachwinowych obustronnie widoczne węzły chłonne jak odczynowe.* Przez poprzednie lata dolegliwości nasilały się przed i w czasie zmiany pogody lub wtedy, gdy zmarzłam. Niestety, od tygodnia ból nie ustaje. Dodam tylko, że po operacji prowadzę bardzo oszczędny tryb życia, nie noszę ciężkich rzeczy, nie uprawiam sportów wyczynowych, ponieważ ból pojawiał się nawet w czasie, gdy uzbierałam 1 koszyk truskawek na działce lub umyłam podłogę, albo szłam zbyt szybko. Proszę o poradę w sprawie dalszego postępowania, ponieważ dolegliwości są bardzo uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić dokładnie co obecnie może się dziać bez badania. Na pewno wymaga Pani badania bezpośredniego i to przez chirurga. Możliwe, że wytworzyła się w bliźnie pooperacyjnej przepuklina lub jakiś guzek pozapalny, włókniak, tłuszczak. Po badaniu chirurg zadecyduje o dalszym postępowaniu. Oczywiście także trzeba udać się na kontrolę ginekologiczną celem wykluczenia patologii w zakresie dróg rodnych (głównie przydatków – np. przewlekły stan zapalny). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×