Ból podbrzusza, twardnienie brzucha i wzdęcia

użytkownik
Ola

Od kilkunastu dni obserwuję ból podbrzusza, twardnienie brzucha, wzdęcia, wczesniej tez pieczenie przy oddawaniu moczu (badanie moczu nie wykazało zapalenia pęcherza moczowego). Początkowo nie można było do końca sprecyzować po której stronie bardziej boli, wydawało mi się, że bolą mnie po prostu jajniki. Przeczekałam do miesiączki (nieregularnie miesiączkuję, a przerwa między ostatnim krwawieniem trawała jak nigdy 16 dni), ale bol nie przeszedł. Od tygodnia boli po prawej stronie - są to kłucia i pieczenie. Udałam się z wizytą do ginekologa, który zlecił mi wykonanie USG. Lekarz podczas badania stwierdził, że ginekologicznie wszystko jest w porządku. Dodam, ze nieswiadomie poszłam na to badanie z pełnym pęcherzem, czy lekarz mógł cos przeoczyć? Udałam się też do internisty, który wybadał odkurczenie się jelita i zlecił usg jamy brzusznej. Kolejny lekarz robiący usg jamy brzusznej uznał, ze wszystko jest ok, ale zaznaczyl, ze prawy jajnik jest powiekszony. Z wyrostkiem niby tez w porządku. Jestem załamana, bo 2 badania usg nic nie wykazały, a ból nadal jest, nieustanny, kłujący, w jednym miejscu. Boję się, że lekarz mógł coś *przeoczyć*. Podejrzewam wyrostek albo zapalenie przydatków choc na medycynie się nie znam. Dodam, że nie mam temperatury, wymiotów etc. Nie biorę żadnych leków. Mam nadal czekać aż będę się zwijać z bólu? Jakie badanie mogę jeszcze zrobić, zeby miec choc jakis punkt zaczepienia i ustalic przyczynę bólu podbrzusza?

Reklama
użytkownik
stappler

Z opisu Pani dolegliwości oraz analizy przypadku raczej skłonny jestem powiedzieć, że patologia prawdopodobnie tkwi w zakresie przydatków (jeden z lekarzy wykonujących USG stwierdził powiększenie prawego jajnika). Świadczyć może o tym tez zaburzenie cyklu miesiączkowego. Na pewno nie jest to zapalenie wyrostka robaczkowego, gdyż takie dolegliwości nie trwają aż tak długo i są bardziej nasilone (już dawno byłaby Pani w szpitalu po operacji). Najlepiej, aby wybrała się Pani do ginekologa, który wykonuje sam, osobiście USG przezpochwowe – najlepszy sposób dokładnej diagnostyki żeńskich narządów płciowych. Dobrze by było jeszcze wykonać kontrolne badanie moczu.
Pozdrawiam.

użytkownik
ela

Od 8 tyg mam napadowe bóle podbrzusza po stronie lewej przez pewien okres nie mogłam oddawac moczu złe samopoczucie wymioty ból głowy lekarze mysleli ze sa to objawy zrostów po wczesniejszej operacji ginekologicznej ale po wykonanym zabiegu nadal tak samo mnie boli i czesciej jak zawsze oddaje mocz czy moge miec chory moczowod nadal jestem na lekach p bólowych i coraz bardziej sie boje co mi jest

użytkownik
stapler

Trzeba w tej sprawie wykonać dodatkowe badania, aby określić przyczynę dolegliwości (np. morfologię, badanie ogólne moczu, kreatyninę, mocznik, jonogram) oraz USG jamy brzusznej z uwzględnienie układu moczowego. Takie objawy rzeczywiście mogą świadczyć o zastoju moczu w lewej nerce.

użytkownik
Patrycja

Od trzech dni mam silny ból brzucha, zaczął się od bólu żołądka (miałam takie bóle wcześniej, tylko żołądka i żadnych innych objawów* gastrolog wykluczył zmiany w układzie pokarmowym, gastroskopia wyszła czysta, więc stwierdził nerwicę żołądka), ale teraz oprócz bólu żołądka mam zdrętwiały, twardy cały brzuch, jelita i podbrzusze. Brzuch jest twardy jak skała, najmniejszy ruch sprawia mi ból, który promieniuje do kręgosłupa. Mam 37,5* gorączki od dwóch dni. Nie mam siły na nic od tych trzech dni, myślałam, że mi przejdzie, bo wcześniej (napady nerwicowe) ustępowały po jednym dniu, po zażyciu Ketonalu. Ale Ketonal mi się skończył w najmniej oczekiwanym momencie, a kiedy trzeciego dnia doszedł odruch wymiotny i biegunka naprawdę zaczęłam się martwić. Wzięłam Aulin, ale nie pomógł. Nie biorę leków rozkurczowych, bo na mnie nie działają. Mój lekarz rodzinny ma wolne do końca tygodnia, proszę, może ktoś wie, czego to są obiawy. Nie jem od dwóch dni, bo trawienie sprawia mi dodatkowy ból. Proszę o pomoc.

użytkownik
Ania

Mam częste bule brzucha i problemy z wypróżnianiem, jakiś czas temu byłam u lekarza bo nie mogłam się podnieść z krzesła lekarz stwierdził zwyrodnienie kręgosłupa i zalegający kał w jelicie,ostatnio bez czucia oddałam mocz wyglądało to tak jak odchodzą wody w czasie ciąży byłam u ginekologa zrobił badanie usg i badanie moczu nic nie wykazało co może być przyczyną i jak temu zapobiec a najlepiej wyleczyć jestem jeszcze młoda mam 32lata i nie chciałabym skończyć w pampersach.Proszę pomóżcie.

Twoja odpowiedź