Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stwardnienie pod skórą penisa


Gość Radek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry pisze do panstwa poniewaz nie wiem co mam zrobic do lekarza wstydze sie isc, problem polega ze od jakiegos tygodnia na dolnej czesci trzona pracia powstala grudka okolo 1cm nie boli mnie to nie swedzi czytalem na forum ale nikt nie podal konkretnie co to moze byc grudka ma kolor czerwony a nieraz taki jak skora na penisie probowalem to wycisnasc ale nie stety musial bym przebic skore, grudka jest caly czas w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeżeli czytałeś poprzednie wątki, to wiesz o tym, jak trudno powiedzieć o ewentualnym rozpoznaniu bez obejrzenia zmiany. Guzek w tej okolicy może być spowodowany np. przez choroby przenoszone płciowo. Dlatego potrzebna jest wizyta najlepiej u urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/links/grduka-na-penisie http://fotoo.pl/hosting-zdjec/links/grudka-na-penisie-2 jest Lekka dziurka probowalem to wycisnasc poleciala tylko wola tak jak przy wyprysku na twarzy ale dalej nic nie szlo wiec nic na sile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecia sa bardzo niewyrazne i trudno po nich cokolwiek wnosic..... czy rzeczywiscie nie miales zadnych stos.plciowych?? moze oral - to tez moze byc przyczyna... czy zmiana jest bolesna? ile czasu ona juz tam jest? czy jest to owrzodzenie z walowatymi brzegami, uwypuklenie (grudka jak opisujesz) czy moze rumien (plama w powierzchni skóry)?? a moze jakis czas temu miales w tym miejscu kleszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek Toruń

Ponieważ kolega zaniedbał temat to ja zwrócę się z swoim podobnym problemem Mnie to nie swędzi, nie boli, podczas stosunku przeskakuje jak chrząstka powodując dyskomfort, mialem oralny seks ale raczej delikatny... Jest to uwypuklenie (grudka/chrząstka -twarda) widoczniejsza gdy wzwód, a mniej widoczna bez erekcji ale wyczuwalna i również twarda Ja mam podobny problem. Od ok 2 tyg pod skóra wyczuwam spore zgrubienie biegnące dookoła prącia pod żołędzią 1cm może. Cos jakby żyła, ale nie taka normalna. Jest gruba i twarda i można ją wyraznie wyodrębnić.... cos jakby kilka żył koło siebie.... twardych ale nie bolących. Wydaje się że łaczy się z mniejszą żyła idącą wzdłuż pracia az do ciala, moze to przerwana zyla oralem. Co to moze być? Co prawda obrazków kolegi wyzej już nie ma (nie widać i nie widziałem twojego penisa) wiec dodam swoje zdjecie, swojego podobnego problemu ale to samo mam czytając tówj opis, czytalmem gdzieś w necie że to zablokowana zyła, oby to bylko tylko to i nic gorszego... Czy moze ktoś doradzić co to jest? Kilka fotke w wzwodzie(bo bez zwodu nie widać tak bardzo ale czuc to): http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a0d755e4dca58b7f.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a70d6b3d7b6028a2.html ps. mogę odpowiedzieć dodatkowe pytania, bo wizyta u lekarza jest lekko krępujaca a tu to anonimowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez problem z tym tylko mam od zoledzi do polowy penisa :/ na zoledzach duzo malych bialych kuleczek w miejscu gdze wlosy rosan a na penisie nie duzo ale grutki znowy coto moze byc i co nato poradzic mam to chbya z rok ale teraz sie zaczelam dziwic daleczego to mam :/ pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe kropki na penisie (lub jak piszecie często: grudki, plamki, krostki, chrostki...) łączy szereg cech: pojawiają się *znienacka*, nie są powiązane z aktem seksualnym (często list zaczyna się od informacji, że jego autor nie podjął jeszcze życia płciowego, a tu masz... taaki problem!), zmiany umiejscowione są na penisie, w rowku zażołędnym, na skórze moszny, nie swędzą, nie ulegają zmianom, nie znikają pod wpływem maści czy płynów *na pryszcze*, natomiast po uciśnięciu można z nich wycisnąć *coś jakby ropę* - gęstą, białawą wydzielinę. Zmiany najczęściej są liczne, rozsiane, nie powodują dolegliwości (choć czasami w listach pojawiają się też informacje, że niektóre zamieniają się w ropne krosty - bolesne, na zaczerwienionej podstawie, uwalniające po jakimś czasie ropną wydzielinę), natomiast fatalnie wyglądają. Któryś ze zdesperowanych internatów opisał swój problem jako *penis jak po Czarnobylu*. No cóż, to nawet brzmi nieźle, ale dla właściciela owego wcale to nie jest zabawne. Co to może być? Najczęściej opisywane zmiany to tzw. prosaki - niewielkie, położone powierzchniowo torbiele naskórkowe, licznie występujące na skórze twarzy (na powiekach, policzkach, skroni) oraz właśnie na genitaliach (mosznie i prąciu), na wargach sromowych, a także często w bliznach. Torbiele powstają w wyniku zatrzymania wydzieliny gruczołów łojowych i potowych. Powodem ich powstania jest zahamowanie wydzielania łoju w wyniku nadmiernego rogowacenia ujścia mieszka włosowego. Taki *zakorkowany* gruczoł w dalszym ciągu produkuje wydzielinę, która nie może się wydostać na zewnątrz i zbiera się pod naskórkiem. A *na skórze* pojawia się nieco wypukła, często biaława lub żółtobiała grudka, z której, jeśli się ją *pomęczy*, wychodzi biała, gęsta masa. Desperaci, którzy dotarli ze swoim problemem do dermatologa, usłyszeli zapewne, że to *nic nie jest*, *to tylko takie przerośnięte gruczoły łojowe*, albo - że są to prosaki właśnie, torbiele naskórkowe, cysty rogowe. I co? I NIC! W miejscach widocznych (np. na twarzy, w okolicach powiek) można usuwać prosaki poprzez nakłucie, a następnie wycisnięcie wydzieliny. I już. Jest to równoznaczne z wyleczeniem. Natomiast penis nie jest *obiektem wystawowym* i jego wygląd ma niewielkie znaczenie (a przynajmniej powinien mieć). Prosaki na penisie nie wymagają leczenia. Nie ma maści, kremu, płynu &#8222*na pryszcze&#8221*, które zmniejszyłyby ilość lub wielkość zmian. Często po latach ich ilość ulega zmniejszeniu, ale następuje to samoistnie. Jedyne wskazanie do interwencji to zakażenie zmiany (najczęściej po samodzielnych próbach &#8222*wyciśnięcia&#8221*)* samoistne zakażenie (czyli powstanie ropnego stanu zapalnego) zdarza się bardzo rzadko. Posiadanie prosaków niczym nie grozi i nie przeszkadza w podjęciu i prowadzeniu życia płciowego. Odradzam natomiast wyciskanie prosaków na własną rękę, szczególnie tych położonych na prąciu i mosznie, choćby nie wiem jak były paskudne! Pamiętajcie o tym! To są okolice szczególnie narażone na infekcje. Wszelkie *rękoczyny* połączone z przerwaniem ciągłości skóry mogą się zakończyć fatalnym stanem zapalnym. I zamiast nieestetycznych, ale nie wadzących w niczym prosaków, mamy stan zapalny i liczne ropne zmiany. A to i boli, i wyleczyć trudno, i pozostają po tym blizny. W niektórych listach Wasze żale dotyczyły tego, że *jak wycisnę, to się robi jeszcze gorsza krosta*. Cóż odpowiedzieć? Proszę nie wyciskać! Prosaki lub torbiele mogą występować na skórze prącia wiele lat. Przy Waszej ingerencji i braku higieny mogą podlegać zakażeniu i ropieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frenek Szczecin

Mam nadzieję, ze w moim przypadku także jest to niegroźny pryszcz na penisie. Mam go już dość długo. Po wyciśnięciu wydobywa się z niego ropa jak ze zwykłego pryszcza ( nieładnie pachnie ) Skóra na tym pryszczu jest wyschnięta i łuszczy się. myślę, że jest to spowodowane jego częstym wyciskaniem. Przyznam się, że jestem zaniepokojony jego wyglądem. Czy można go jakoś udrożnić aby zniknął? Na przykład przebić igłą? Czy powinienem iść z ty do lekarza? Mam pewne opory. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę też, że to są prosaki. Dobra jest na to maść szałwiowa do kupienia. Ja ją kupiłem bo też miałem problem z tym i mi pomaga, a stosuję już 7 dzień. Widziałem, że tam sporo osób kupuje więc to mnie też zachęciło. Myślę, że Tobie też to pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem tylko, że to stwardnienie jest dookoła całego penisa i nie jest one widoczne, nawet przy wzwodzie. Nie od bywałem stosunku płciowego. Martwię się tym bo mam dopiero 14 lat. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek Toruń

Witam wracam tu bo chce powiedzieć że w moim przypadku opisywanym ponad rok temu w tym temacie problem rozwiazal sie po okolo tygodniu sam Tak wiec u mnie to troche inaczej sie skoczylo i szybciej niz ta obszerna odpowiedz profesjonalistyi UWAGA!!! To pewnie obrzęk po odbytym stosunku. Tak wiec panowie proście kobietki na przyszłość o delikatność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , a ja chciałem zapytać o podobny problem. Mam przy nasadzie penisa też coś co wygląda jak pryszcz w *krążku*. Wyciskam go dość regularnie, teraz przeczytałem że nie wolno. W każdym razie po wyciśnięciu zostaje pod naskórkiem jakby sama obwódka, taki właśnie krążek który ma ciemniejsze zabarwienie, nie jest w kolorze skóry tylko to ciemna otoczka jakby. Przesuwa się nieznacznie ze skórą, no i co jakiś czas ma białe wypełnienie które można wycisnąć jak pryszcza. W innym miejscu, ale tylko podczas wzwody pojawia się taka lekko sinawo-biaława bulwa , mniej więcej wielkości 5mm. Proszę o pomoc w tych dwóch sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam ten sam problem , tylko ze mam 16 lat i nie uprawialem jeszcze stosunku, wyskoczylo samo z siebie , chce to usunac , ale nie chce isc z tym do lekarza, na poczatku byla w koloze skory przez pewien okres czasu , wlasnie przed wczoraj ona napuchla gdy to nacisnolem to peklo ale pod skora , przebilem to igla oczywiscie odkazilem, i wyciskalem , lecz bylo bardzo ciezko, a bulwa została ,dzis boli i w okolicach tego jest napuchniete, wole to zostawic , mam stosowac jakies masci czy cos, bo samo to jednak nie zejdzie naprawde potrzebuje pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×