Cofanie się żółci - nieżyt żołądka?

u?ytkownik
Joanna

Witam,
Od pewnego czasu mam następujące dolegliwości: uczucie duszenia w klatce piersiowej i odpowiednio z tyłu miedzy łopatkami, nudności, ogólne osłabienie, silny duszący ból głowy, uczucie niejasnego leku, drżenie mięsni, uczucie, że zaraz zasłabnę. Osiem lat temu leczyłam sie na wrzody żołądka i dwunastnicy, po wyleczeniu przez lata czułam się dobrze. Teraz zrobiłam prześwietlenie żołądka, wszystko wyszło dobrze, tylko pojawiło się zdanie, że podczas badania jest widoczny refluks opuszkowo-żołądkowy. Zrobiłam usg brzucha, też ok, tylko informacja, że jest pogrubiony rysunek dwunastnicy. Na podstawie tych badań lekarz orzekł, ze mam zbyt mało żółci w dwunastnicy i dlatego cofa się ona do żołądka &#8211* stąd dolegliwości . Stwierdził, że jest to nieżyt żołądka i zalecił Gasprid i Cholestil - innych badań nie miałam. Biorę te leki od kilku dni, mam mniejsze nudności, mniejszy ból głowy, ale uczucie duszenia w klatce piersiowej i ogólnego *rozbicia* jest nadal. Zastanawiam się, czy diagnoza jest na pewno słuszna na podstawie tylko tych dwóch badań? Może powinnam jeszcze zrobić gastroskopię?
Pozdrawiam
Joanna

Reklama
u?ytkownik
bar2345

Witam, mam to samo, i zapalenie i stany niby zasłabnięcia, zapalenia nie moge wyleczyć żadnymi lekami od lekarzy więc przestałem je brać. A stany lękowe i uczucia zasłabnięcia to niestety nerwica wegetatywna, może ona wzmagać cofanie się żółci, cieżko się z tym mi żyje. Ale co zrobić. Byłem już u różnych lekarzy, medycyna niekonwencjonalna też nie pomaga, Jak ktoś mi da lek który mnie wyleczy to zapłace dobre pieniądze bo już i tak wydałem fortune na tą chorobe. Pozdrawiam

u?ytkownik
kuba

Witam mam takie same problem juz od wielu lat choruje i powiem wam ze jest lepiej to znaczy,od dłuższego czasy biore na rano nadczo ortanol i refluks ustępuje a na stany pod nerwicowe biore pramolan bardzo ladnie wycisza organizm,podam meila jak ktoś chciałby więcej wiedzieć to chętnie napisze kubus2402@wp.pl

u?ytkownik
ANETA

Hej Polecam pić rano ,pół godziny przed posiłkiem* wodę z miodem i cytrynką.Wodę przegotować i ostudzić tak by była letnia , dodać łyżkę miodu , parę kropel cytryny- dobrze wymieszać .Odstawić na 10 min. i to wypić.Jeszcze lepiej wodę z miodem przygotować z 12 godz . przed wypiciem lepszy efekt . Wypróbowałam na sobie i pomaga .

Twoja odpowiedź