Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cofanie się żółci - nieżyt żołądka?


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od pewnego czasu mam następujące dolegliwości: uczucie duszenia w klatce piersiowej i odpowiednio z tyłu miedzy łopatkami, nudności, ogólne osłabienie, silny duszący ból głowy, uczucie niejasnego leku, drżenie mięsni, uczucie, że zaraz zasłabnę. Osiem lat temu leczyłam sie na wrzody żołądka i dwunastnicy, po wyleczeniu przez lata czułam się dobrze. Teraz zrobiłam prześwietlenie żołądka, wszystko wyszło dobrze, tylko pojawiło się zdanie, że podczas badania jest widoczny refluks opuszkowo-żołądkowy. Zrobiłam usg brzucha, też ok, tylko informacja, że jest pogrubiony rysunek dwunastnicy. Na podstawie tych badań lekarz orzekł, ze mam zbyt mało żółci w dwunastnicy i dlatego cofa się ona do żołądka &#8211* stąd dolegliwości . Stwierdził, że jest to nieżyt żołądka i zalecił Gasprid i Cholestil - innych badań nie miałam. Biorę te leki od kilku dni, mam mniejsze nudności, mniejszy ból głowy, ale uczucie duszenia w klatce piersiowej i ogólnego *rozbicia* jest nadal. Zastanawiam się, czy diagnoza jest na pewno słuszna na podstawie tylko tych dwóch badań? Może powinnam jeszcze zrobić gastroskopię? Pozdrawiam Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam to samo, i zapalenie i stany niby zasłabnięcia, zapalenia nie moge wyleczyć żadnymi lekami od lekarzy więc przestałem je brać. A stany lękowe i uczucia zasłabnięcia to niestety nerwica wegetatywna, może ona wzmagać cofanie się żółci, cieżko się z tym mi żyje. Ale co zrobić. Byłem już u różnych lekarzy, medycyna niekonwencjonalna też nie pomaga, Jak ktoś mi da lek który mnie wyleczy to zapłace dobre pieniądze bo już i tak wydałem fortune na tą chorobe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie same problem juz od wielu lat choruje i powiem wam ze jest lepiej to znaczy,od dłuższego czasy biore na rano nadczo ortanol i refluks ustępuje a na stany pod nerwicowe biore pramolan bardzo ladnie wycisza organizm,podam meila jak ktoś chciałby więcej wiedzieć to chętnie napisze kubus2402@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Polecam pić rano ,pół godziny przed posiłkiem* wodę z miodem i cytrynką.Wodę przegotować i ostudzić tak by była letnia , dodać łyżkę miodu , parę kropel cytryny- dobrze wymieszać .Odstawić na 10 min. i to wypić.Jeszcze lepiej wodę z miodem przygotować z 12 godz . przed wypiciem lepszy efekt . Wypróbowałam na sobie i pomaga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×