Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwne stolce, stres czy rak?


Gość wystraszony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wystraszony

Witam. Bardzo proszę o odpowiedź. wypróżniam się codziennie rano o stałej porze. Stolce są brązowe lub jasnobrązowe o średnicy ok. 3,5 cm. Jego konsystneca jest różna - normalna lub lekko rozluźniona. Zauważyłem, że jak się strsuję to muszę iść 2 x do WC. Oczywiście rano i potem w ciągu dnia. Poranny stolec jest w miare normalny o średnicy 3,5 cm (czy to jest prawidłowa średnica?). A wciągu dnia jak jestem zestresowany to drugi stolec jest taki dziwny - szeroki po jednej stronie i płaski po drugiej. Tzn. jakby rozgnieść normalny stolec wzdłuż - zwiększy się jego średnica, a jakby go obrucić o 90 stopni to jest cienki. I to mnie martwi :(. Tak mam odkąd pamiętam, ale wcześniej na to nie zwracałem uwagi. Czy to wskazuje na raka?? Czy stres może tak uformować stolec? Czy pomimo raka/guza poranny stolec może się formować normalnie a ten poźniejszy być taki spłaszczony?? Dodam, że badania krwi są w porządku. Robiłem też test na krew utajoną. Mam wynik ujemny. Jak o tym myślę to czuje, że się zapętlam - coraz więcej o tym myślę i coraz bardziej się boję, że to co mi dolega to rak. Im więcej o tym myślę to coraz częsciej mam takie kurczowe bóle w dole brzucha z lewej strony. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wystraszony

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czyli takie spłaszczenie stolca(jedna strona płaska, a jesli obrócić go o 90 stopni to szeroka) jest normalne?? Pytam bo też ostatnio zauważyłem, że pierwsza część stolca jest normalna, a od połowy lub trochę więcej zaczyna się zmniejszać jego średnica. Czy to jest normalne??Czy powinienem się udać do lekarza?? Jak czytałem forum to mam podobnie jak we wcześniejszym wątku ma autor KATO. Czasem mój stolec też nie jest idealnie kołem w przekroju. Też jest czasem eliptyczny przekrój. Czy to coś poważnego?? Bardzo proszę i z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam częste stolce 3-4 razy dziennie wydalam za każdym razem stolec tak jak bym pluł dosłownie, a jak już wychodzi uformowany to jest raczej cieniutki. Badania na krew utajnioną robiłem 2 lata temu i nic nie wykazało nic mnie nie boli tylko najprawdopodobniej cierpie na hemoroidy podczas wydalania wychodzą na zewnątrz takie baloniki czy moj stan wymaga diagnozy aha czy po zjedzeniu czegoś pikantnego powinien mnie piec odbyt czy to normalne KFC absolutnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×