Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Za krótkie wędzidełko


Gość Gosc?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Mam 14 lat i problem tego typu, iz w zwisie moge sciagnac napletka ale tylko z *gornej* czesci zaledzi, z dolnej nie moge - wyglada na to ze mam za krotkie wedzidelko (dodam ze we wzwodzie moge sciagnac napletek tylko do polowy i dalej jak probuje to mnie strasznie boli) co mam z tym zrobic?? Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba próbować rozćwiczyć (najlepiej wielokrotnie ściągać i naciągać napletek w kąpieli, namydlony dokładnie żołądź). Jak to po miesiącu dwóch nie pomoże najlepiej skonsultować się z chirurgiem dziecięcym lu urologiem wcześniej o tym mówiąc rodzicom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ściąganiem to radzę bardzo ostrożnie. Woda do kąpieli powinna być dość ciepła. Nie ściągaj odrazu do końca. Cwicz powoli, codziennie. Zmydłem to ostrożnie, może podrażniać istan zapalny gotowy. Zrobi ci się spuchnięty ibędzie boleć, unikaj takiego ściągania na siłę. CIerpliwie i systematycznie. Peoblem jest z zachowaniem higieny, bez zsunięcia napletka nie usuniesz zalegającej wydzieliny. Zalegająca wydzielina przy tych ćwiczeniach też może powodować stany zapalne skóry. Odkażaj wówczas roztworem namanganianu potasu, niezbyt stężonym [jasny kolor]. W stanie zapalnym wszelkie ćiczenia musisz zaprzestać. Nakórek musi się wygoić. To trwa około 4 dób. NIe zrażaj się dalej ćwicz, ale ostrożnie. Jeśli nie będziesz cierpliwy pozostaje operacja. Ja uniknąłęm operacji i po długotrwałych ćwiczeniach jest OK. Nie przejmuj się wzwodem, dalej ćwić, ale ostrożnie, bo to boli. Trzymaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak.też to miałem,powiedziałem dziewczynie i miałem to szczęście, że mi pomagała i wspierała.problem sam się rozwiązał sam nie wiem kiedy i teraz jest ok.ćwiczenia przy nie dużym stopniu stulejki pomogą, ale tak jak napisał kolega nade mną, jeżeli nie to trzeba się będzie udac do lekarza.tak czy inaczej ćwiczenia i higiena od teraz obowiązkowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×