Puchnie tylko jedna noga

użytkownik
basia

Jaka może być przyczyna tego, iż codziennie wieczorem puchnie mi tylko jedna prawa noga na odcinku od kostki. Dodatkowo odczuwam okropny ból w łokciu prawej ręki. Stwierdzono tzw. łokieć tenisisty, ale ze względu na złe wyniki badania moczu nie przeprowadzono zabiegu. lekarz ogólny przpisał leki na mające to zmienić, ale bez rezulatatu. Nadal w moczu występują erytrocyty w ilości 3+, wg jednej skali, a w przeliczeniu na uumol to 130 , ph =5. Jakie badania powinnam zrobić, gdzie się udać, pomijając lekarza ogólnego, czy zacząć od usg nerek, czy może badania dopplerowskie żył konczyn dolnych

Reklama
użytkownik
haemophilus

Ze wzglęgu na obrzęk tylko jednej nogi można podejrzewać zaburzenia w odpływie żylnym lub limfatycznym prawej nogi. Na początek najlepiej udać się do lekarza rodzinnego. Jeśli usg nerek nie zostało wykonane to na pewno warto je zrobić.

użytkownik
lena

Puchnie mi prawa noga rano lekko spuchnięta pod wieczór mocniej jaka może być przyczyna

użytkownik
Bogna

Co może być przyczyną puchnięcia nogi?
Od prawie roku puchnie mi cały czas lewa noga - a w zasadzie wierzch stopy, opuchlizna dochodzi max do kostki. Przeważnie jednak spuchnięty jest tylko wierzch stopy.
Noga jest spuchnięta cały czas, czasem rano bardziej niż wieczorem, a czasem na odwrót.
Biorę Diohespan Max i Aescin. Puchnięcie jest jakby mniejsze, ale mimo wszystko od roku cały czas puchnie.
Miałam robione badania krwi i moczu, nerki i wątroba w normie.
Na nodze mam trochę popękanych naczynek i pod kolanem widać grubsze żyły. Jednak nie odczuwam żadnego dyskomfortu z tego powodu.
Miałam również wykonanego dopplera kończyn dolnych, który nie wykazał żadnych nieprawidłowości.

użytkownik
jowita

Czy może mi puchną noga od zaziąbienia anginy

użytkownik
jowita

Jest gorączka i puchnie mi prawa noga

użytkownik
jowita

Jest gorączka i puchnie mi prawa noga w kosce [odczuwam silny bul w kosce i pod kolanem od dołu gdzie są żyły]

użytkownik
busia

Od dwuch miesiecy puchnie mi prawa stopa tak do kostki w czasie tej opuchlizny miałam angine i dostałam antybiotyk .p o dczas kiedy brałam antybiotyk noga nie puchła a kiedy już skończyłam brac noga spowrotem jest mocno spuchnięta

użytkownik
Gosia

Niewiem dla czego mi puchnie lewa Noga i boli mocno i tez boli mie całkiem na samym dole brzuch asz tak Rwie i niewiem czy to jest z tej przyczyny od Nogj

użytkownik
Marek

Puchnie mi lewa noga od łydki go kostki ,rano mam normalna a przez caly dzień spuchniętą

użytkownik
Agnieszka

Trzeba zrobić badania czy to nie jest dna moczanowa

użytkownik
Karo

Może to być róża lub zator żylny.

Twoja odpowiedź