Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak długo trwają bóle pooperacyjne po remisji jelita grubego?


Gość Małgorzata K.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata K.

Jestem 3 tygodnie po operacji i ciągle nęka mnie ból w dolnej części brzucha. Mam wyłonioną ileostomię i został mi odbyt i część esicy. Obecnie jestem w 5 miesiącu ciąży. Czasami z odbytu boleśnie wydalam upławy i męczy mnie ciągły ból, który trwa 3 tygodnie. Biorę nospę forte, która na krótko przytępi ból. Czy te bóle to normalny objaw gojenia się rany i jak długo to jeszcze potrwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elwira Bieszczady

Jestem trzy miesiace po całkowitym usunięciu jelita grubego, mam ileostomie,która za 3 tygodnie mają usunąć. Ból brzucha czułam około miesiac a le raczej bolało mnie w okolicach cięcia skóry same jelita były tylko tkliwe. Natomiast odbyt bolał mnie bardzo nawet do nie dawna, krew i sluz zabrudzony krwią wycieka do dzisiaj ale sam ból znikna po około 2 miesiacach(zaznaczam,że jezdziłam co 2-3 tygodnie na rozciąganie odbytu, samego zabiegu nie czułam natomiast po nim musiałm wracac do tramalu) z tego co pytałam lekarzy to wszystko jest naturalne i samo po woli miało ustąpić. Natomiast co do kregosłupa i nogi prawej ból zminimalizował sie ale i tak czuje całe plecy jak tylko dłuzej pochodze albo postoje. w tym miesiacu radze sobie bez srodków przeciwbólowych,wystarczy ze połoze sie na płasko i nie ruszam sie przez chwilę,natomiast pierwsze dwa miesiace to był dramat, plecy posladek i cała prawa noga az do podbicia bolały jakby odrywał je ktos ode mnie, bez Tramalu nie dawałam rady. Nie moge tez odzyskac form, męcze sie bardzo szybko ale ciagle wracam w myslach do pierwszych dni po operacji i sama widze,że te siły sa jednak wieksze niz na poczatku. Psychicznie natomiast wysiadłam zupełnie, nie umiałabym życ bez leków antydepresyjnych ostatnio poprawiło sie troche ale zbliza sie druga operacja,strach mnie paralizuje i chociaz wiem,że nie ma byc tak drastycznie i bolesnie łzy same lecą po policzkach......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×