Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badanie MR kręgosłupa L-S. Zniesiona lordoza lędźwiowa.


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

W 2000 roku ustalono rozpoznanie: *Prolapsus incomletus subligamentalis lateroparamedianus sinister nuclei pulposi L4-L5.* Przeprowadzono u mnie operację kręgosłupa, a w wypisie ze szpitala odnotowano: *Zastosowano leczenie: *Discoidectomia L4-L5 per fenestrationem sinistram*. Potem sanatorium i leki przeciwbólowe. Badanie KT kręgosłupa L-S (z 2005 roku): *Zniesiona lordoza lędźwiowa. Przestrzeń mk L3-L4 - zwężona z objawem próżni. Centralno-lewoboczna protruzja krążka mk na głębokość 4mm z uciskiem na worek oponowy. Przestrzeń mk L4-L5 - zwężona. Płytki graniczne nierówne. Centralne uwypuklenie krążka mk na głębokość 4mm z uciskiem na worek oponowy. Przestrzeń mk L5-S1 - centralna przepuklina jądra miażdżystego na głębokość 7mm ze znacznym uciskiem na worek oponowy.* Ciągle leki przeciwbólowe + uspakajające. Badanie MR kręgosłupa L-S (z 2009 roku): *Badanie wykonano w SE, FSE uzyskując obrazy T1, T2 zależne w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. Na poziomach L3-S1 obniżenie wysokości tarczy mk z cechami odwodnienia. Na poziomach L3-L4, L5-S1 centralne i obustronnie paramedialne wypukliny krążków mk spłycające zachyłki boczne oraz nieznacznie zwężające otwory mk. Na poziomie L4-L5 widoczna jest centralno-lewoboczna wypuklina krążka międzykręgowego ze spłyceniem zachyłka bocznego i zwężeniem lewego otworu mk (stan po operacji na tym poziomie?, w kanale kręgowym na tym poziomie po stronie lewej niewielkie zrosty). Zmiany zwyrodnieniowe przylegających części trzonów na poziomach L3-S1. Na poziomach S2, S3 torbiele Tarlova wlk do 2 cm.* Bóle w okolicy krzyżowej z promieniowaniem do nóg występują w dalszym ciągu, doszły jeszcze cierpnięcia nóg i rąk, problemy z nietrzymaniem moczu, częste zawroty głowy. I znowu leki przeciwbólowe, uspakająjące, przeciwdepresyjne. Co dzieje się z moim kręgosłupem i moim organizmem, do jakiego lekarza mam się zwrócić, jakiemu leczeniu się poddać, abym mogła w miarę normalnie funkcjonować i pracować. Pracę mam siedzącą, mam 50 lat, mieszkam w miejscowości, gdzie nie ma możliwości kontaktu ze specjalistą. Proszę też o wyjaśnienie wyników badań, co one oznaczają, jak się wyleczyć! Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi Cię operować neurochirurg! Nie bój się !.Miałam to samo! 4 miesiące temu miałam operację.Na następny dzień po operacji już można było chodzić.Od tamtej pory czuję się świetnie i zapomniałam co to ból.Mam 61 lat.Wiosną ruszam na rower.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kontaktu do os. z bólem nogi.Potrzebna OP poprawkowa gdyz pozostały resztki dysku L/s po 2 OP klasycznych mało precyzyjnych. Gdzie poprawiaja enedoskopowo,laparoskopowo? Szukam też os. z wszczepionum rdzeniowym neurostymulatorem p/bólowym.Znam2 pacjentów krórym tylko 20% zmn.bole i dalej sa na silnych lekach Co Wy na to? mail* pannet1@wp.pl czekam bezpośrednio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×