Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęknięty odbyt


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Pisalam ostatnio w sprawie zakrzepu splotu zylnego przyodbytowego i hemoroidow.Po wizycie u hirurga okazalo sie ze mam pekniecie odbytu na godzinie 6. Jednakze mieszkam w niemczech ze wzgledu na to ze mieszka tu moj maz...do czego zmierzam..nie rozumie po niemniecku jeszcze i bedac u lekarza maz mi tlumaczyl ale nic z tego nie rozumie i potrzebuje pana rady.Jak pislam wyzej jest to pekniecie..spowodowane porodem?Tego nie wiem...rodzilam 7 tygodni temu.lekarz powiedzial ze mam wkladac do odbytu takie specjalne kolki...chyba sa w trzech rozmiarach po to by to ponownie peklo...trzeba wkladac do odbytu..od najmniejszej do najwiekszej...i wtedy smarowac mascia z kortyzonem.A jesli to sie nie zagoi do dwoch tygodni to operacja pod narkoza ogolna.Chcialabym wiedziec czy to sie leczy w ten sposob?I czy to po polsku nazywalo by sie szczelina odbytu?Boje sie operaci i nie zdecyduje sie na to!Prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

A i jeszcze zapomnialam napisac ze czytajac to i owo nie widze zlecen na wkladanie jakis speclajnych kolkow na rozszerzenie odbytu i spowodowanie pekniecia szczeliny.Przeziez sama nazwa z siebie mowi ze to jest juz pekniete wiec dlaczego lekarz zalecil takie cos?Chyba ze moj maz zle zrozumial do czego maja sluzyc te kolki.Nie mam tego jeszcze poniewaz czekam na to bo trzeba bylo zamowic w aptece.Czytalam tez ze czesto po operacjach szczeliny robia sie nowe lub jakies przetoki...wogule nie mam pojecia o tym wszystkim i jestem tym przerazona.Prosze o pomoc!Ja jestem w stanie nawet przyjechac do pana jesli jest pan dobrym specjalista w tej dziedzinie a jesli nie ma takiej mozliwosci prosze o polecenie mi dobrego chirurga..bez wzgledu na jego miejsce pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×