Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jakie mięśnie brzucha zostały przecięte podczas cesarskiego cięcia?


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałabym dowiedzieć się jakie mięśnie brzucha zostały przecięte podczas cesarskiego cięcia? Na co powinnam zwrócić uwagę? Rana goi się super. Nic się nie sączy nie jest czerwona, nie ma już siniaków, ładnie wygląda!! Jedyne co mnie martwi to stwardnienie wokól rany, jakby coś było pod skórą. Kiedy mogę zacząć chodzić na basen i wykonywać najprostsze ćwiczenia? Mieszkam w Anglii i tutejsza opieka (proszę mi uwierzyć) jest tragiczna. Wolę to skonsultować z Polskim Lekarzem. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie według najnowszych standardów wykonywania cięcia cesarskiego nie przecina się mięśni tylko się je rozwarstwia wzdłuż ich włókien, aby dostać się do jamy brzusznej. Zgrubienie w zakresie rany może być spowodowane stosowaniem szwów wewnętrznych, podskórnych, które są wchłanialne. W przeciągu 1-3 miesięcy zgrubienie to powoli powinno się wchłaniać. Jeśli nie ma cech stanu zapalnego wszystko jest w porządku. Pełen zakres ćwiczeń (oczywiście z narastającym nasileniem obciążenia) i oczywiście basen po miesiącu od zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem,urodziłam 3lata temu przez cesarskie ciecie ,synek wazył 6410 ale nie w tym rzecz ,chodzi o to ze został mi bardzo duzy brzuch zaraz pod piersiami sie zaczyna wyglada to tak jakbym była w 5 miesiacu ciazy ,gdy stoje brzuch jest bardzo twardy lecz gdy leze staje sie z kolei bardzo miekki,dokucza mi to bardzo,nawet podczas jazdy samochodem bolią mnie boki brzucha ból ,kłucie jakby kolka,czy jest jakiś sposób aby temu zapobiec?prosze o odo. z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×