Ból pod kolanem przy zgięciu lub prostowaniu

u?ytkownik
Edyta

Od kilku miesięcy pojawia się u mnie ból pod kolanem, gdy maksymalnie zginam nogę lub ją prostuję. Jak chodzę nic mnie nie boli, lecz ból pojawia się, gdy z pozycji zgiętej kolana (przez jakąś krótką chwilę) wykonuję ruch. Po rozruszaniu nogi, ból ustępuję. Tak samo się dzieje rano po przebudzeniu, noga boli, a po rozruszaniu mogę już normalnie chodzić. Czasami jest lekko opuchnięte to miejsce, ale rzadko (zazwyczaj po całym dniu chodzenia) i nic mnie nie boli, gdy je naciskam.

Reklama
u?ytkownik
stappler

Trudno stwierdzić co może dziać się z kolanem bez badania bezpośredniego. Przyczyn tego stanu może być wiele. Na początku radziłbym skonsultować się z ortopedą, gdyż takie objawy mogą świadczyć o występowaniu torbieli Bakera, zapalenia stawu kolanowego, chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego lub zapalenie pochewek ścięgien. Należy oczywiście także wykluczyć chorobę reumatoidalną oraz dne moczanową. Zapewne będą potrzebne badania krwi oraz RTG stawu kolanowego. O tym zadecyduje lekarz prowadzący.
Pozdrawiam.

u?ytkownik
jrr

@ Edyta

Mam obecnie takie same objawy bólu w dole podkolanowym. Wiesz już, co było przyczyną dolegliwości w Twoim przypadku i czy one ustąpiły po tych trzech miesiącach?

u?ytkownik
Karina

Ja podskoczylam dzisiaj z pozycji siedzacej do gory i jak cos trachnelo.. w prawej nodze jak prostuje noge to boli pod kolanem. Nie wiem, co to sie tam moglo stac ?
Jak zginam i jak prostuje :/

u?ytkownik
Aga

Ja mam taki problem. w nocy się budzę i bolą mnie obie nogi pod kolanami. ból jest bardzo mocny, nie do wytrzymania. nie mogę ruszać nogami ani troche. tak sie dzieje tylko w nocy. byłam u lekarza, ale nie za bardzo mi pomóg. stwierdził ze nie wie co sie dzieje i na tym sie skończyło..

u?ytkownik
Marcin

Witajcie,
Mam taki sam problem czyli nie moge wyrostowac nogi bo tak mnie boli , tak jakby ścięgno blokowało :O... mam tak samo kiedy wstaje rano bardzo boli nie moge chodzić a popołudniu jak rozruszam to juz mniej ale tez troche dokucza mi ból...nie moge tez podkurczyc nogi bo mnie okropnie rwie za przeproszeniem w kolanie ... doradźcie

u?ytkownik
Kuba

Ja mam cos takiego ze po kazdym lekkim wysilku np bieganiu trudno mi jest zrobic chocby malutki krok do przodu, niedlugo mam wizyte u lekarza to moze bede wiedzial cos wiecej na ten temat

u?ytkownik
Arczi

Elo grałem w piłke dosta lem w kolano mialem punkcje zcoagali mi krwiaka mineło juz 5 tygodni nadal mam bol przy gwałtownym prostowaniu nogi miałem rendgen kosci cale tak powiedzial lekarz i powiedzial zwichcniecie ale czego niewiem i ile jeszcze bedzie mnie bolalo

u?ytkownik
Olga

Hej mam podobnie z kolanem tyle że mnie boli kolano w lewej jego części kiedy trzymam dłużej kolano w zgięciu albo gdy np wchodze po schodach i je zginam czy przy przysiadach (kiedy utrzymuje na nim swoj ciężar) to mnie boli i niewiem co to może być. a nie mam czasu na lekarza juz bo szkola i za dużo z innych przyczyn opuszczałam. czy ktoś może miał coś takiego? odpiszcie prosze*-(

u?ytkownik
Nanusia

Witam. wczoraj w pracy gdy nagle wstałam poczułam bardzo ostry ból w kolanie co uniemożliwiło mi normalne się poruszani,nie wiem co się dzieje ale teraz rano gdy się obudziłam ból jest tak ostry że nie jestem w stanie zrobić normalnego kroku...nie wspomnę o nocy która jest kompletnie nie przespana z powodu bólu jak i braku możliwości wyprostowania lewej nogi...normalnie to taki ból w każdym razie do zniesienia ale jest bardzo nieprzyjemny...nie wiem co mam robić...może maść końska by pomogła ją rozgrzać i chodzenie byłoby bardziej przyjemne...ide do pracy i nie mogę wziąść wolnego gdyż jestem na okresie próbnym i może mi podziękować...proszę poradźcie coś.z góry dziękuje i pozdrawiam,

u?ytkownik
Zbyszek

Najpierw ból lewej pięty, potem ból kolan a następnie ból pod kolanami.

u?ytkownik
Kasia

Dołaczam do osób cierpiacych na ból pod kolanem przy zginaniu i klękaniu.Obrzeku nie dostrzegam .Trwa to już 3 tydzień.Zastanawiam sie czy moge smarowac czymś rozgrzewajacym.

u?ytkownik
Paulina

Mam tak samo.Rano od 5.00 nie mogłam spać bo tak bolało!!!!
Nie mogłam chodzić i zginać nogi i ciągle kuśtykałam na tej jednej nodze.
Po rozruszaniu przestało boleć ale na wieczór znowu ból. Mam już tego dość jak znacie jakiś sposób to powiedzcie!!!!!!
POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

u?ytkownik
dawid27

Mam to samo niestety.. niby przeciążenie :( Trzeci miesiąc ?

u?ytkownik
Jaro10

To mogą być torbiele Bakera lub też sprawy związane z łąkotką ale trzeba się lekarza poradzić i najlepiej zrobić USG.
Pozdro.