Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Decorticatio pulmonis sinistri


Gość jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Po przebytym ropniaku opłucnej miałam operację dekortykacji płuca.cięcie operacyjne było między żebrami z boku. Mam usunięte żebro i jakieś klipsy .czy mogę wykonać rezonans magnetyczny? Dokucza mi też jedna rzecz od czasu operacji przy każdym unoszeniu ręki do góry czuję jakby łopatka się o coś zawadzała [o żebra ?] aż słychać głośne pstryknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli są klipsy to rezonans nie może być wykonany. W czasie tego badania występuje duże pole elektromagnetyczne dlatego metalowe rzeczy są przeciwskazane. Z dolegliwościami *przeskakiwaniem* trzeba udać się do lekarza żeby zobaczył jak to wygląda. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo , podobno takie klipsy są tytanowe . do jakiego lekarza miałabym się zgłosić ? , w poradni chorób płuc lekarz to zignorował , mówiąc że samo przejdzie .a od ortopedy teraz po dwóch latach dostałam skierowanie na rezonans . może to badanie coś pomoże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsy tytanowe nie są przeciwskazaniem do rezonansu (takie klipsy używa się w czasie laparoskopowej cholecystektomii). Aby jednak upewnić się czy może Pani miec rezonans najlepiej skontaktować się z ośredkiem, w którym Pani była operowana i tam uzyskać informację na temat użytych klipsów i czy można z nimi wykonać NMR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och . dziękuję bardzo ale czy ja mogę prosić w tym szpitalu w którym miałam operację o jakiś szczegółowy opis operacji , bo z samego opisu który ja dostałam nic nie wynika . Myśli pan , że dostałabym je w tym samym dniu ,? do szpitala muszę dojechać ok. 200 km. I czy to jest w jakimś archiwum? i czy w ogóle mi to wydadzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam bardzo czy tylko w tej operacji o której pan napisał używa się klipsów tytanowych? Ja to miałam taką normalną operację , duże cięcie z boku żeby był dostęp .lekarz mówił że usunął mi jedno żebro ,[tego nie ma w opisie] i oczywiście nie wiedziałam że mam klipsy i po co one są czy one przyczepiają żebra do kręgosłupa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skontaktoać się najpierw z oddziałem, gdzie Pani była operowana telefonicznie i tam ustalić jak to załatwić. Obecnie we wszystkich zabiegach powinno wykorzystywać klipsy nieczułe na badanie rezonansem. Klipsy te scalają żebra, żeby były bardziej stabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×