Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

HCV+ i wysoki ALAT i Hepatits chronica activa minimalis


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

2005 r. przy zabiegu usunięcia woreczka żółciowego metodą laparoskopową wykryto u mnie wirusa HCV (+). ALAT miałem 94 zacząłem leczenie w klinice w 2007 r. miałem wykonana biopsje wątroby. Badania biochemiczne wykazały ALAT 60 Aspat 31,GGTP 24 ,wyniki biopsj Hepatits chronica activa minimalis (G2) Fibrosis hepatis (S1) (co to oznacza) i było wszystko dobrze nie pale, nie pije jedynie okazyjnie, ale ostatni bardzo boli mnie strona prawa pacjenta i lewa wnioskuje iz wątroba i trzustka. Postanowiłem zrobić próby wątrobowe i co się okazało ma BILTS 1,3 ,ALTL 164,ASTL 75, GGTR 42,9 co to oznacza? co dalej robić kupiłem Essentiale Forte i biore nie wiem czy tak jak jest na pudełku 3razy po 2, błagam o odpowiedz czy zaczyna sie u mnie marskośc? jaki jest mój stan co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Jestem chirurgiem i nie udzielę Panu na takie pytanie zbyt konkretnych odpowiedzi (nie jest to domeną mojej specjalizacji). Rozpoznanie histopatologiczne po biopsji wątroby na język polski brzmi: Przewlekłe zapalenie wątroby minimalnie aktywne (G2 czyli 2 stopień w skali 4 stopniowej). Zwłóknienie wątroby. Wyniki badań laboratoryjnych w chwili obecnej jeszcze nie są zbytnio zawyżone, ale mogą świadczyć (zwłaszcza w połączeniu z przedstawionymi objawami) o uaktywnieniu się procesu zapalnego spowodowanego zapaleniem wirusowym wątroby typu C lub rozpoczynającym się procesem marskości wątroby. Wymaga Pan specjalistycznego leczenia schorzenia. Radziłbym pilnie, nie zastanawiając się i nie lecząc się we własnym zakresie skontaktować z hepatologiem lub ewentualnie lekarzem chorób zakaźnych. Zapewne będzie Pan wymagał specjalistycznych badań laboratoryjnych i odpowiedniego postępowania leczniczego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×