Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak miesiączki to bezpłodność?


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 18 lat i teoretycznie powinnam mieć uregulowany cykl miesiączkowy. Problem w tym, że ostatnio miałam miesiączkę w maju (i to wywołaną po 3 miesięcznej nieobecności Luteiną). Była normalna po czym zanikła znów... Przy tamtej wizycie lekarz zbadał mnie przez usg i nie stwierdził żadnych zmian. Wykonałam więc badania TSH (2.44 ulU/mL norm.-> 0.34- 5.60) oraz prolaktyny (24.29 ng/mL norm.-> 2.64- 26.72) wnioskuję, że są w normie. Morfologia w normie, OB 9 [Mocz: świeże erytrocyty (10-15) i liczne kryształki szczawianu wapnia (piasek pewnie)]. Co jeszcze może być przyczyną braku miesiączki?? Czy mogę być bezpłodna?? *Na 1000% nie jestem w ciąży, nie mam jakiś problemów psychicznych, nie mam niedowagi... Zaczynam się martwić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Warto udać się do ginekologa endokrynologicznego. Być może w Pani przypadku błona śluzowa macicy nie odbudowała się po ostatniej miesiączce. Tak się czasami zdarza. Ale warto zrobić cały zestaw badań. Na pewno taka diagnostyka prowadzona jest w niektórych szpitalach, gdzie podczas trzydniowego pobytu robiony jest cały zestaw badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.. Mam Na imię Ania /.. Mam 17 lat i jakoś w Marcu dowiedziałam się że mam Zespół policystyczny Jajników.. Ostatnią miesiączke miałam 21-28 sierpień 2010r. Dziś mamy 26.10.10r. a ja nie dostałam miesiączki .,. Nie wiem co się dzieje.. Mam straszne opławy.. Czy to może oznaczać że jestem bez płodna albo w ciąży.. ?? proszę o odpowiedz na mój numer gg 1163605 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podejrzewasz ciążę, że mogło do tego dojść wystarczy wykonanie testu ciążowego. Jednak na pewno radzę w tej sprawie pilnie skonsultować się z ginekologiem, bo takie objawy mogą świadczyć o bardzo dużych zaburzeniach hormonalnych, a nie ciąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 12 lat. Swoją pierwszą miesiączkę miałam 17.12.2010 roku. Wszystko było w porządku. Później zaczęłam się dochudzać bo przez ostatni rok przytyłam bardzo dużo ok. 5 kg. Schudłam do 45 kg. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt że zatrzymała mi się miesiączka. po 3 mies. wróciła ,ale teraz znowy zniknęła i ostatni okres miałam 3 miesiące temu martwię się ,że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam na imie Natalia mam21 lat i bardzo nie regularny bardzo chciała bym miec dziecko tyle z ostatnia miesiaczke miałam 1,01,2011 a teraz mamy 30,07,2012i dalejnie mam miesiaczki lekarze twierdzaze z hormonami wszystko wporzatku wiec co mi jest? czy moge miec dziecko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×