Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szczelina odbytu i żylaki odbytu


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakieś dwa tygodnie temu zauwarzyłam przy odbycie coś co wyglada jak pomarszczona skóra, taka wypustka jak dotykam ja to nie boli, jednak na papierze toaletowym zauwarzyłam krew (nie dużo), mialam też lekki ból w odbycie (nie jakiś mocny taki lekki pulsująco-klujacy), mam też swędzenie. Pomyślałam ze to żylaki odbytu (po przeszukaniu internetu, na hemoroidy mi to nie wygląda, nie jest to guzek), Kupilam Avenoc i nim smarowałam, po 2 tygoniach jednak nie widze zbytnio zmiany a ostatnio po wyproznieniu poczulam lekkie pieczenie, obejzalam się i znalazlam małą ranke przy odbycie. Czy może to być szczelina odbytu, jaką maść najlepiej kupić na ta dolegliwość. Wiem że wskazana jest wizyta u lekarza, ale chcialabym dowiedzieć się co zastosować doraźnie. Zaczelam szukac lekarza ale znalezc dobrego to troche potrwa i na wizytę czeka się dośc długo. W przeszłości po intensywnym wypróżnieniu mialam podraznioną skórę wokół odbytu taki dyskomfort ale nie zwracalam na to uwagi, nie było to coś bardzo uciążliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W przypadku szczeliny odbytu najlepiej stosować dietę bogatą w błonnik, środki zmiękczające stolec (laktuloza), nasiadówki w wodzie z mydlinami, oraz preparaty nawilżające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wynika,że nie jest to szczelina odbytu.Szczeliny te znajdują się wewnątrz kanału odbytu i może to ujawnic tylko proktolog podczas badania.Może to tylko pęknięcie spowodowane np. twardym stolcem.Goi się samoistnie po kilku dniach -jeśli oczywiście zadbasz ,żeby stolec był miękki.Trzeba jesć dużo owoców i pić najlepiej wodę niegazowaną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×