Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Blizna i szwy po usunięcie guza sutka


Gość anna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem ponieważ jestem po zabiegu usunięcia guza sutka prawego. Niestety po jego usunięciu a że był umiejscowiony dość głęboko pod szwami zrobił się krwiak. Musieli mi wyciągnąć szwy aby pozbyć się krwiaka. Tydzień temu miałam zabieg ponownego szycia który niestety się nie powiódł. Mam połowę rany ładnie zagojoną a drugą połowę brzydką , po prostu szwy nie wytrzymały i puściły. Rana jest na około 10 cm. Teraz zastanwiam się bo wiem że będą mi proponować kolejny zabieg czy się zgodzić czy nie. Co jeśli się nie zgodzę rana zarośnie blizną ale czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na moje zdrowie czy może mi zdeformować pierś i czy nie będzie problemu z karmieniem piersią kiedyś. Mam dopiero 23 lata. I ostanie pytanie czy możecie mi dokładnie wytłumaczyć nazwę którą dostałam z badań histopatologicznych. Oto ona : LAESIO FIBROSA ET FIBROADENOMATOSIS FOCALIS MAMMAE. Z góry dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizna zapewne zostanie i nie będzie zbyt ładna. Jednak taka blizna z reguły ma tylko nieestetyczny wygląd i nie powinna mieć wpływu na funkcjonowanie suka jako gruczołu wydzielającego. Jeśli chce Pani pozbyć się blizny to najlepiej w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem. Rozpoznanie na język polski brzmi: Uszkodzenie włókniste i włóknistogruczołowe ogniskowe sutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×