Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wielotygodniowe zaparcia


Gość warszawiak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość warszawiak

Witam, nie byłem jeszcze z tym u lekarzaproszę powiedzieć jakie to pociąga za sobą następstwa, i jak będzie wyglądało leczenie. Cierpię na wielotygodniowe zaparcia. Jest to spowodowane jakimś dziwnym lękiem przed wypróżnieniem, mam to od kiedy pamiętam. W tej chwili nie wypróżniałem się juz ponad miesiąc i tydzień. Zyje w duzym miescie. Gdy czuję że potrzebuję się wyproznic odruchowo wstrzymuję, czasem rezygnuję z roznych zajec wlasnie z tego powodu ze mi się "chce". W tej chwili jestem jeszcze nieletni, brakuje mi ponad roku dlatego od razu chciałbym spytać czy mogę pójść do lekarza z książeczkami sam i rozpocząć rozwiązwyanie problemu? Zwykle jak się wypróżniam nawet po 2 tygodniach nie jest tak zle, jednak np. po miesiacu w razem z bardzo twardym kalem pojawia się trochę krwi, co mnie nie dziwi. Jestem tez bardzo chudy przypuszczam ze zaparcia rowniez scisle się z tym wiążą. Proszę o obszerną odpowiedź i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale żaden lekarz nie zbada Cię i nie wykona żadnych badań bez zgody Twoich rodziców (wystarczy jeden rodzic). Musisz pójść z rodziecem do lekarze. Możliwe, że przyczyna zaparć leży na podłożu psychogennym. Jednak, żeby to potwierdzić trzeba by wykonać badania specjalistyczne (np. kolonoskopia) celem wykluczenia patologii w zakresie jelita grubego. Może jednak na początku spróbujesz jakiś leków dostępnych bez recepty, które ułatwią Ci wypróżnianie (np. Lactuclosum syrop).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×