Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Punkcje po artroskopii a cysta Bakera


Gość Ania Z.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Trzy tygodnie temu miałam artroskopię kolana, wycięto fałdy przyśrodkowe, wyleczono zwłóknienia zapalne więzadła rzepki. Od czasu zabiegu miałam dwie punkcje, lecz kolano obrzęk, powraca już po kilku godzinach. Chciałabym zapytać czy duża ilość płynu w kolanie może mieć związek z cystą Bakera, którą miałam już dwa razy, raz była usuwana przez punkcję, drugi raz przez tradycyjna operację z otwieraniem kolana 10 lat temu (nie artroskopowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym jeszcze zapytać, co się robi, gdy płyn ciągle powraca, czy są jakieś sposoby na uniknięcie kolejnych punkcji. Dostałam lek do stawu kolanowego po ostatniej punkcji, cały czas okładam to kolano specjalnym opatrunkiem żelowym schłodzonym, jednak nie daje to widocznych rezultatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zbadać - najlepiej USG czy takowa torbiel istnieje. Zdarza się, że duża torbiel Bakera może wtórnie zarzucać swoją treść pływową do stawu kolanowego. Leczenie torbieli skuteczne to tylko operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

operacje równiez nie pomagają. Osobiście miałam operowane kolano w wieku 8 lat - odnowiło mi się. Kolejną operacje miałam ok 16 roku życia. Znowu mi się odnowiło - z tym że za kazdym razem jest coraz większa ta torbiel i zbiera mi sie płyn. Teraz już zrezygnowałam z jakich kolwiek działań bo chyba ekarze potrafią tylko pogorszyc. Po paru latach dowiedziałam się ze NIE POWINNAM miec tego ruszanego operacyjnie. Błąd lekarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam wode w kolanie kilka razy.W pierwszym przypadku byly rozne leki i kilka punkcji bez skutku.Dopiero poradzono mi leczenie domowym sposobem.Poskutkowalo w 1oo%.Polecam lekko zwilzyc woda kolano i naniesc dosyc grubo soli kuchennej ,przykryc np. chusteczka chigieniczna i obwinac bandarzem elastycznym.Opatrunek zmieniac dwa razy dziennie.Po kilku dniach kolanobedzie calkiem zdrowe. Sposob kilka razy wyprobowany przeze mnie i znajomych. Zycze powodzenia. ps. ten opatrunek trzymac na okraglo na kolanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×