Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmniejszenie operacyjne żołądka


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Mąż waży 180 kg i po konsultacji z lekarzem zdecydował się na operację zmniejszenia żołądka. Najpierw będzie 5 dni w szpitalu na badaniach, po których zapadnie końcowa decyzja.Proponowane jest usunięcie chirurgiczne części żołądka,która odpowiada w mózgu za łaknienie.Mąż ma tendencje do podwyższonego ciśnienia już od młodzieńczych lat kiedy był jeszcze szczupły. Do lekarzy nigdy nie lubił chodzić i poza kilkoma atakami korzonków na nic się nie leczył. Często kaszle szczególnie jak jest jest czymś przejęty(np zdenerwowany) i to jest też z przed otyłości. Mamy dzieci chore na astmę dziecięcą na tle alergicznym i myślę że to po mężu. Mąż lubi gotować i jeść i oglądać telewizję.Jakie konsekwencje mogą być związane z tą proponowaną operacją i na ile będzie ona skuteczną pomocą w zrzuceniu wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podała Pani dokładnie jakiego typu będzie wykony zabieg. Zabiegów zmniejszających żołądek jest wiele i skuteczność ich jest także bardzo różna. Proszę poczytać sobie na stronach: http://www.echirurgia.pl/otylosc/ http://www.otylosc.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 twój mąż musi natychmiast jechać do szpitala w celu badań po 2 operacja na żołądek jest strasznie skomplikowana i aż 80% osób umiera nie rób tego po3 twój mąż w 99,99999999999% ma astmę która nie leczona staje sie zabójcza i na pewno pogorszy sie jego stan !!! nie czekaj na męża zapisz go i powiedz że jeżeli nie pójdzie doo lekaża rozwiedziesz sie z nim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bestia75

Tomku z tymi 80% zgonów to przesadziłes i to grubo.Fakt taka operacja jest skomplikowana i potem nalezy pomimo to przestrzegać diety.Jeżeli założa mu opaskę na żołądek to bedzie zdecydowanie mniej jadł.Ale czy ta otyłośc jest tylko spowodowana jedzeniem?Może być też jakaś przyczyna np zaburzeń hormonalnych,brakiem ruchu,zła przemiana materii itp.Ale o tym zdecyduje lekarz.Ważne by nie wrócić po tej operacji do starych nawyków zywieniowych.Należy jesc małe porcje a często,nawet 6 razy dziennie.Mąż musi zrozumieć że musi zmienić swoje nastawienie do tego wszystkiego. Sugestia tomka o rozwodzie może niezbt miła bo wiadomo że męzowi Agnieszki na pewno z tym też jest trudno i nie mozna go jeszcze *dobijać* ale czasem taki zimny prysznic działa.Może wystarczy zaproponować pomoc w zrzuceniu wagi,wspólne bieganie,gimnastykę czy choćby spacery a jak zupełnie odmówi to wówczas powiedzieć że nie widzisz wspolnej przyszłości z kimś dla kogo nie jest wazne własne zdrowie i kto nie docenia troski najbliższych.Niech przemysli sobie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... W 2008 roku zapisałam się do kliniki w Zabrzu na operacyjne leczenie otyłości czyli zmniejszenie zołądka...Na termin przyjęcia czekałam 3 lata ponieważ jest refundowane przez NFZ... 11 lipca jadę na badania kwalfikacyjne do operacji... Czy ktoś przeszdł w Zabrzu już tą operacje? Bardzo proszę o odpowiedzi ponieważ bardzo się boję a innego wyjścia nie mam waże 140kg przy wzroście 162cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewelina

Witam. Chcialam sie dowiedziec jak zaczac sie ubiegac o ten zabieg pomniejszajacy zoladek .Bylam u rodzinnego dal mi skierowanie do poradni chirurgi przewodu pokarmowego , a tam uslyszalam ze takim czyms sie nie zajmuja. Nie wiem co dalej, tez choruje na niedoczynnosc tarczycy ,ktos mi napomknol zeby zalatwiac wszystko przez endokrynologa ale na NFZ jest u nas cieszko sie dostac mam termin dopiero na listopad. Prosze pomózcie mi nie wiem co dalej. a mam otylosc olbrzymia diety nic nie dawaly i teraz po efektach jojo waze 155kg przy wzr 157cm. Dziekuje i pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×