Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w klatce piersiowej przy oddychaniu po szamotaninie


Gość Jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

10 dni temu brałam udział w dość intensywnej szamotaninie w domu. Od tego czasu odczuwam ból w klatce piersiowej z prawej strony, gdzieś wewnątrz: między łopatką a piersią - tzn. są jakby dwa kłucia: jedno od strony piersi, a drugie od strony łopatki, przestrzeń pod pachą też trochę boli. Ból w okolicach łopatki jest szczególnie silny przy próbach głębszych oddechów - a kichnięcie doprowadza mnie niemal do rozpaczy. Ból nie jest ciągły, pojawia się w pewnych pozycjach i przy pewnych ruchach, najtrudniej jest mi leżeć, spać. Przez kilka dni używałam naklofen duo, który przynosił mi ulgę. Mimo iż ból sporo zelżał - teraz obchodzę się bez środków przeciwbólowych, poruszając się ostrożnie - wciąż występuje, szczególnie w pozycji leżącej. Nie zgłosiłam się do lekarza, poniewaz jestem na wakacjach, daleko od miasta. Prześwietlenie to wyprawa. Za dwa tygodnie wybieram się też na wycieczkę poza obszar UE. Panie doktorze: czy jest jakieś prawdopodobieństwo, że ten ból jest wskutek jakiegoś urazu, który wymaga jakiejś interwencji typu gips, okłady etc? Czy też wystarczy spokojnie przeczekać? Dodam, ze w bolących okolicach nie ma opuchlizny ani sińców. Wydaje mi się również, że jestem w stanie poruszać się normalnie, to znaczy z pewnych konfiguracjach towarzyszy nagły kłujący ból. Boli przede wszystkim przy głębokich oddechach, czkawce, kichaniu i pozycji leżącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Te objawy mogą sugerować stłuczenie klatki piersiowej lub wręcz złamanie żebra. Aby rozstrzygnąć co rzeczywiście Pani dolega należałoby wykonać RTG żeber. Jednak nawet jeśli by stwierdzono złamanie żebra lub żeber podstawowym sposobem postępowania jest przyjmowanie tylko środków przeciwbólowych i ewentualnie w czasie kaszlu przeciwkaszlowych. Dlatego myślę, że w chwili obecnej tylko cierpliwe czekania (ewentualne środki przeciwbólowe) doprowadzi zapewne do powolnego ustąpienia dolegliwości. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie to samo. * wyglupialam * sie z bratem. Nastepnego dnia zaczelam czuc to klucie. Od lopatki przestrzennie przechodzi w kierunku piersi. Czy masaz kregoslupa przyniesie ulge? Czy lepiej odczekac jeszcze? Bol trws od 4 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×