Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Metody leczenia gronkowca złocistego w ropniu okołoodbytniczym u 8 miesięcznego dziecka


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

W 2gim miesiącu życia Fabiana pojawił się guzek w okolicy odbytu, po 4 miesiącach powiększył się i pojawiła się ropa, zrobiono zabieg, nacięto, założono sączek w pierwszym dniu ( póżniej wypadł), zastosowano antybiotyk w zawiesinie Augumentin, po 3 dniach wróciliśmy do domu. Rana wygoiła się, stosowałam nasiadówki z kory dębu, nagietka i rumianku oraz opatrunki z rivanolu. Niestety w szpitalu nie pobrano wymazu z ropy i po 2 miesiącach (10 lipiec 2009) odnowił się w tym samym miejscu, nie poszliśmy do lakarza tylko zaczekaliśmy aż sam pęknie i prywatnie pobraliśmy wymaz z ropy, wyhodowano po 7 dniach STAPHYLOCOCCUS AUREUS I ESCHERICHIA COLI. Po trzech dniach wszystko się wygoiło, jak przyszedł wynik z posiewu lekarz stwierdził, że nie ma sensy stosować leczenia jak jest zagojone. W razie odnowy zastosować mam maść Bactroban miejscowo. W między czasie na drugim pośladku pojawił się drugi guzek teraz zaczął rosnąć. Nie wiem co robić, czy stosowanie jedynie tej maści spowoduje pozbycie się gronkowca? Czy kolejny zabieg jest konieczny? Jak stwierdzić czy nie zrobiła się przetoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Trudno mi określić bez badania czy obecny stan wymaga już leczenia zabiegowego czy można czekać i stosować leczenie zachowawcze. Trzeba udać się najlepiej na konsultacje i to pilnie do chirurga dziecięcego. Raczej wątpię, że w chwili obecnej istnieje przetoka, gdyż miałaby inne objawy (wyciek treści ropowiczej lub kałowej przewlekły) i występowałaby raczej w miejscu po naciętym poprzednim ropniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×