Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki i torbiele tarczycy


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam 28 lat, jestem w trakcie badań dot.wykrycia przyczyn nieprawidłowego funkcjonowania tarczycy. Jestem załamana, przedwczoraj miałam badanie USG tarczycy, które wykazało (cytuję): *Cieśń grubości 5mm. Płat prawy o wymiarach 17x17x42. Płat lewy o wymiarach 16x15x40mm. Tarczyca w całości niejednorodna, o mieszanej echogeniczności, z obecnością hypoechogenicznych guzków średnicy do 5mm w płacie prawym oraz do 11mm w płacie lewym. Ponadto w płacie lewym drobna torbiel średnicy około 5mm.* Chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat tych guzków i torbieli. Bardzo mnie to wszystko martwi. Chciałabym mieć dziecko,a wiem, że teraz nie powinnam. Po jakim okresie mogłabym zajść w ciążę? Nadmienię, iż mój wynik hTSH wynosi: 0,005 uIU/mL, Natomiast Free T4: 1,45ng/dL, FT3: 3,78 pg/mL. Wizytę u endokrynologa mam za kilka tygodni, dlatego bardzo proszę choć w paru słowach powiedzieć, czy moje wyniki mocno odchodzą od normy? Co to są i czy są bardzo groźne torbiele i hypoechogeniczne guzki? Co to znaczy, że tarczyca w całości jest niejednorodna, o mieszanej echogeniczności?(Czy to źle?) Czy mogę czekać aż 2 miesiące na wizytę u endokrynologa? I przede wszystkim czy można całkowicie wyleczyć tarczyce przy moich wynikach? Pozdrawiam serdecznie, Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×