Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Fat necrosis i begnin fibrocystic changes - robić radioterapię?


Gość Ewa z Kanady

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa z Kanady

30 marca 2009 wykonano u mnie redukcje piersi.Mam 57 lat.nie stosowalam hormonow w czasie menopauzy.Prawa piers od poczatku goila sie gorzej,ryzyko stanu zapalnego,martwica na odcinku (2 cmm,)pionowym.Poczatkiem maja przyszedl wynik badania histopatologicznego wycietych fragmentow i szok 1 DCIS cribriform i comedo type.4,5 mm,nuclear grade 3/3.Poza tymdystrofic calcifications,fibrocystic changes with apocrif metaplazia ,1 focus of moderate to florid ductal hyperplasia without atypia.Zrobiona w maju IMR i biopsje zony podejrzanej( w poblizu zle gojacej sie wtedy rany)2 duze igly i 1 cienka;fat necrosis i begnin fibrocystic changes.Zlecono radioterapie 5 tyg i hormonoterapie (potem-Temoxifene).Lekarze nie sa miedzy soba zgodni,chirurdzy odradzaja radio a radiolodzy i onkointernisci zalecaja.Piers mnie boli co pare dni,mowia,ze to zmiany pooperacyjne i to ich nie interesuje.Mnie sie wydaje ze bol idzie od tej mart tluszcz.Czy ona moze sama zaniknac?.Czemu najpierw jej nie zoperowac.Jesli radio,to gdyby byla jednak recydywa lokalna,jakie opcje mi zostana?Chirurg mowi,ze radio mozna robic tylko raz a po operowac w razie czego jest bardzo trudno i sie zle goi. Nie wiem jaka podjac decyzje.Moja kolejka do radioterapii nadejdzie ok 10 sierpnia.Prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×