Nawrót wodniaka jadra

użytkownik
Łukasz

Jestem po operacji usunięcia wodniaka jadra metoda Winckelmanna.Zabieg został przeprowadzony 2 miesiące temu.Nie dawno bylem na wizycie kontrolnej i badanie usg wykazało ponownego wodniaka dwukomorowego w tym samym miejscu wielkości pieści.dodam ze odczuwam w tym miejscu od dłuższego czasu silny ból..Czy jest możliwe w tak krótkim czasie powrót wodniaka??czy wcześniejszy zabieg mógł zostać nieprecyzyjnie wykonany??

Reklama
użytkownik
stapler

Tak czasami, rzadko, ale zdarza się, że dochodzi do nawrotów i to właśnie tak szybko. Niestety trzeba ponownie przeprowadzić zabieg z dokładnym doszczętnym wycięciem osłonek pochwowych jądra.

użytkownik
Nawrót wodniaka

Mam podobny problem. Rzekomo *prosty zabieg* okazał się zbyt trudny dla dwóch domorosłych chirurgów. Niestety, jak to często w Polsce bywa, lekarze więcej przynoszą szkody niz pożytku. Podejrzewam, że nawet solidna koperta też w niczym by tu nie pomogła...

użytkownik
Janek

Tez mam taki problem . Bylem operowny w 2002 i 2003 roku na to samo . Dzisiaj po 10 latach problem powrocil i sie martwie , co robic.... operowac ?
Narosl - wielkosci wisni, a raczej rozmiarow jadra , Czy jakis lekarz zdaje sobie sprawe - jak w tak delikatnym miejscu to dolega ?????A mowiono mi aby sie przyzwyczaic do zycia z tym i co ?
Czy mam to znowu operowac ?

użytkownik
Janek

Ile razy mozna ciac tak intymne miejsce ? Czy moze to miec konsekwencje ?
Jesli jest to zabieg jak powiadacie nieszkodliwy ???

użytkownik
AREK

Witam ja mam ten sam problem ,miałem zabieg wodniaka 3 miesiące temu nawet ,nie dostałem kontroli w poradni,a teraz mam jajo jak strusie i boli coraz mocniej,byłem u lekarza a tam najprawdopodobnie mam powrót wodniaka, po prostu się załamałem znów zabieg co ci lekarze robią przecież.człowiek nie jest zabawka.....

Twoja odpowiedź