Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy bóle brzucha to naturalne zjawisko miesiąc po operacji wyrostka?


Gość Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem miesiąc po operacji wyrostka.Mam 15 lat. Jak przedstawiono na opisie - przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego.Od pewnego momentu zaczęło boleć mnie w brzuchu.Nie jest to straszny ból, ale umówiliśmy się że gdy coś zacznie się dziać mam się zgłosić do lekarza. Czy ból ten jest normalny ? Po wyjściu ze szpitala lekarze kazali przestrzegać diety oszczędzającej przez okres 1 miesiąca. Ja natomiast przestrzegałam ją tylko 1,5 tygodnia. 2 tygodnie po operacji wyjechałam do Hiszpanii. Dużo chodziliśmy, kąpaliśmy się w morzu , basenie, opalaliśmy się, Wiele razy dostawałam takie bóle iż nie mogłam normalnie funkcjonować. Blizna ma różne kolory : czerwony, różowy . Pod blizną jest kilku centymetrowe zgrubienie . Prawa strona brzucha,( w okolicy blizny ) jest trochę spuchnięta w porównaniu do całości.Występują też częste kłucia brzucha które nasilają się podczas pracy mięśni. Rodzice jednak nie robią z tego żadnej paniki myśląc że to przejdzie. Nie karzą nawet skontaktować się z lekarzem. Co w tej sytuacji najlepiej zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Dietę stosuje się zwykle przez okres około tygodnia. Zgrugienie może być szwem podskórnym. Zmiana zabarwienia blizny jest naturalna, mam nadzieję, że blizna nie była narażona na promienie słoneczne. Bóle brzucha mogą być związane z tworzeniem się zrostów pooperacyjnych. Jeśli dolegliwości są niepokojące najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×