Zrost opłucnowo-osierdziowy

u?ytkownik
Danuta z W-wy

Mam wykonany rtg kl/p, z którego wynika:
płuca bez zmian miąższowych.Serce w granicach normy.Po stronie lewej widoczny przy lewym dolnym zarysie serca najprawdopodobniej zrost opłucnowo-osierdziowy.Przepona lewa nieco uniesione do góry.Sródpiersie nieco przesunięte po stronie lewej.
Czy zmiany widoczne w rtg są niepokojące? Proszę o pilną odp, ponieważ jestem bardzo zdenerwowana i zaniepokojona tym wynikiem.

Reklama
u?ytkownik
stapler

Opis badania RTG raczej nie sugeruje nic niepokojącego. Prawdopodobnie zrost ten to stan po przebytym zapapleniu (osierdzia lub opłucnej, płuca). Trzeba to bezpośrednio skonsultować z lekarzem. Zapewne będzie potrzebne kontrolne RTG za około 3-4 miesiące.

u?ytkownik
Danuta z W-wy

Co oznacza , że śródpiersie jest nieco przesunięte po stronie lewej oraz to,że przepona lewa jest nieco uniesiona do góry?

u?ytkownik
stapler

To może być spowodowane zrostami przeciągającymi śródpiersie i podnoszącymi przeponę.

u?ytkownik
Inka

Boczne skrzywienie kręgosłupa piersiowego.(..) zrosty u podstawy płuca lewego.* co to oznacza? Czy to coś poważnego?Będę wdzięczna za odpowiedź.

u?ytkownik
Kazik

W RTG mam opis aorta poszerzona. żrost opłucno- ośierdziowy po str. lewej . Czy to jest bardzo nipokojące

Twoja odpowiedź