Zrost opłucnowo-osierdziowy

u?ytkownik
Danuta z W-wy

Mam wykonany rtg kl/p, z którego wynika:
płuca bez zmian miąższowych.Serce w granicach normy.Po stronie lewej widoczny przy lewym dolnym zarysie serca najprawdopodobniej zrost opłucnowo-osierdziowy.Przepona lewa nieco uniesione do góry.Sródpiersie nieco przesunięte po stronie lewej.
Czy zmiany widoczne w rtg są niepokojące? Proszę o pilną odp, ponieważ jestem bardzo zdenerwowana i zaniepokojona tym wynikiem.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Opis badania RTG raczej nie sugeruje nic niepokojącego. Prawdopodobnie zrost ten to stan po przebytym zapapleniu (osierdzia lub opłucnej, płuca). Trzeba to bezpośrednio skonsultować z lekarzem. Zapewne będzie potrzebne kontrolne RTG za około 3-4 miesiące.

u?ytkownik
Danuta z W-wy

Co oznacza , że śródpiersie jest nieco przesunięte po stronie lewej oraz to,że przepona lewa jest nieco uniesiona do góry?

u?ytkownik
stapler

To może być spowodowane zrostami przeciągającymi śródpiersie i podnoszącymi przeponę.

u?ytkownik
Inka

Boczne skrzywienie kręgosłupa piersiowego.(..) zrosty u podstawy płuca lewego.* co to oznacza? Czy to coś poważnego?Będę wdzięczna za odpowiedź.

u?ytkownik
Kazik

W RTG mam opis aorta poszerzona. żrost opłucno- ośierdziowy po str. lewej . Czy to jest bardzo nipokojące

Twoja odpowiedź