Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy z wypróżnianiem u młodego człowieka


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Od około pół roku mam problemy z wypróżnianiem. Oddaje stolec często trzy razy dziennie o dosyć rzadkiej, ale nie wodnistej konsystencji. Kilka razy miałem potrzebe nagłego wypróznienia zaraz po obiedzie. Byłem z problemem u lekarza, specjalisty chorób wewnętrznych który mnie osłuchał w okolicy żołądka i jelit (ponadto uciskał tamte miejsca) i stwierdził, że to zapalenie żołądka. Przypisał mi lek ortanol i kazał dawkować przez 28 dni. Pomimo tego, że zażywam lek od dwóch tygodni nadal oddaje rzadki stolec, do tego pojawiają się bardzo nie przyjemne gazy po spożyciu posiłku, które ustępują po wydaleniu kału. Chciałbym dodać, że zdażało mi się wydalać stolce o mieszanej tj. twardo- rzadkiej konsystencji i różnej barwie (jasno - brunatnej). Czy mimo wizyty u lekarza powinienem zwrócić się do niego ponownie i czy mój problem może być związany z jelitami? Dodam, że mam dopiero 21 lat więc chyba nie grozi mi rak tego organu a w rodzinie nikt nie chorowal na raka jelit. Niemniej bardzo trudno mi ocenić co mam w takiej sytuacji robić, a obawiam się np. polipow czy żylaków, gdzie konieczna będzie interwencja chrurgiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Opisywane objawy raczej sugerują patologię w zakresie jelita grubego. Trudno mi określić co się dzieje bez badania bezpośredniego. Myślę, że najskuteczniejszym sposobem diagnostycznym byłoby wykonanie kolonoskopii lub ewentualnie w przypadku podejrzenia patologii żołądka gastroskopii. O badaniach jednak musi zadecydować lekarz prowadzący. Najlepiej, żeby Panem zajął się gastroenterolog. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaparcia zdarzają się tylko kiedy jestem na wyjeździe. Nie jest to żadna chorobowa jednostka bo nie kończyła by się wraz z powrotem do domu. Syn za to miewa je nie tylko na wyjeździe, ale zdarzało się coraz częściej w domu, od miesiąca stosujemy dicopeg junior, jest lepiej i mam nadzieję że skończy się bezpowrotnie nasz kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×