Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

W nerce widoczny obszar hipoechogenny, rak nerki?


Gość Paula

Rekomendowane odpowiedzi

Bylam na usg z powodu bólu lewej nerki, pdczas usg wyszlo, ze watroba trzystka i nne narzady sa w porzadku natomiast w lewej nerce widoczny obszar hipoechogenny o wymiarach 6,8 mm na 50 mm i dostalam skierowanie na tomografie, ale musze czekac miesiac. Do tego czasu zwariuje bardzo proszę o odpowedz. Lekarz nic mi nie powiedzial, bo stwierdzil, ze musi to potwierdzic tomografem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

USG nerek opisuje tylko jakąś zmianę o charakterze hipoechogennym (może to być nawet prawidłowy miąższ nerki tylko o takim niecharakterystycznym układzie w stosunku do sąsiednich struktur anatomicznych). Zmiany natury nowotworowej z reguły mają strukturę hiperechogeniczną. Może to jakaś nietypowa torbiel. Dopiero badanie TK odpowie na pytanie czym dokładnie jest ta zmiana w nerce. Po wyniku badania TK będzie można dopiero ustalić dalszy sposób postępowania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złośliwego raka nerek. Lewa nerka jest z mięśniem usunięta a prawą część usunięto uratowano ją i funkcjonuje jak na razie. Proszę o kontakt z ludżmi o podobnych problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w śródbrzuszu bardziej po stronie prawej nieco hipoechogennyobszar o orientacyjnych wymiarach ok 47mm/31mm/82 mmbez widocznej perystaltyki podlega uciskowi skupisko pętli jelitowych wkazana weryfikacja w badaniu ct duża ilość odbić gazowych wątroba widoczna głównie rzez międzyżebrza niepowiększona jednorodna bez zmian ogniskowych pęcherzyk zółciowy niepowiększony cienkościenny bez kamicy pzw i drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieporzeszerzone bez kamicy śledziona niepowiększona bez zmian ogniskowych ukm obustronnie bez zastoju nie można wykluczyćobecności drobnych zlogów do 4mm obustronnie aorta w części dostępnej badaniu nieposzerzonaprzestrzeń okołoaortalna w częci nieprzesłoniętej przez odbicia gazowe bez cech adenopatii pm pusty bez oceny wolnego płynu w jamie otzewniowej nie stwierdza się w śródbrzuszu bardziej po stronie prawej nieco hipoechogenny obszar o orientacyjnych wym ok 47 mm /31 mm /82 mm bez widocznej perystaltyki podlega uciskowi - zmiana niecharakterystyczna - skupisko pętli jelitowych - wskazana weryfikacja w badaniu ct jak mi wyszyło na usg jamy brzusznej - badaniu pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×