Torbiele w piersiach

u?ytkownik
Ewa

Mam 46 lat. Od wielu lat mam liczne torbiele w obu piersiach. Raz się powiększają raz znikają. Lekarze onkolodzy nie widzą potrzeby robienia biopsji, ponieważ na usg widać że to torbiel i jest to zmiana łagodna. Nakłucie torbieli zawsze może spowodować jej stan zapalny. Co innego gdy torbiel ciągle się powiększa i jest bolesna. Wtedy należy zrobić biopsję.
Niestety nie ma na to lekarstwa i trzeba się pomęczyć z tym do okresu przekwitania.

Reklama
u?ytkownik
Agnieszka

Czy ktoś może zna taki przypadek, że najpierw były tylko torbieliki, mniejsze, większe a później zezłośliwiały?

u?ytkownik
Judyta 24lat

Witam dwa lata temu znalazłam torbiele w obu piersiach miałam robioną biopsję i wiem że to zmiany łagodne moje pytanie dotyczy karmienia piersią ponieważ jestem w 5 miesiącu ciąży i nie wiem jak to wygląda lekarz mówi że to nie ma znaczenia ale moja koleżanka po karmieniu nie może wytrzymać z bólu ......... a ja boję sie tego ponieważ zawsze przed miesiączka mam straszne bóle i rwanie w piersiach nawet teraz w ciąży mimo że nie mam okresu ale objawy mam te same co na okres... prosze doradzcie czy któraś miała taką sytuację????

u?ytkownik
Magda

Witam, mam 39 lat.3 lata temu stwierdzono u mnie liczne torbiele w obu piersiach od 3 do 15 mm.Zalecono usg co 3 miesiące. Nic się nie zmieniało.Do ubiegłego tygodnia.Nagle okazało się,że zaczęły rosnąć. Jedna z torbieli miał 3 cm.2 godziny temu poddałam się biopsji cieńkoigłowej.Bez żadnego znieczulenia, ale ból do wytrzymania. Czekam na wynik.Czy któraś z Was może mi powiedzieć czego nie powinnam robić po biopsji, bo lekarz zalecił mi tylko oszczędny tryb życia, a ja z tego wszystkiego nie zapytałam co ma namyśli.

u?ytkownik
Judyta 24lat

Madziu też miałam robione biopsje i w sumie jedyne co powinnaś po nich robić to myśleć pozytywnie nie ma żadnych typowych przeciwskazań , diet ani nic w tym stylu..... mój onkolog twierdzi że torbiele w piersiach naprawde bardzo rzadko przeradzają sie w coś grożnego tak więc mam nadzieje że wszystko będzie u Ciebie ok.... pozdrawiam

u?ytkownik
wisia

Witam ,właśnie wróciłam z kolejnej biopsji . Po dwóch tygodniach będzie wynik badania. Niepokoi mnie to iż profesor który robił mi biopsję niewiele mówił,mam zgłosić się za trzy miesiące na kolejne badanie USG. Nie dostałam żadnych innych zaleceń.

u?ytkownik
JOLA

Cześć Jola (43 lat) własnie wczoraj miałam USG piersi poniaważ też mam torbiele , jak się okazało mam w lewej piersi jeden torbiel chociaż pół roku temu miałam dwa . Teraz się cieszę a co będzie za następne pół roku zobaczymy ,kobietki trzeba się cieszyć tym ze żyjemy i dniem codziennym.Jeszcze jedno jestem po mastektomi piersi prawej i potrafię cieszyć sie tym że zyję więcej wiary w siebie

u?ytkownik
elzbieta

Moja wizyta u lekarza i zrobienie usg wykazalo 2 torbiele o wielkosci 3i4 mm stwierdzil ze niesa grozne ale dal mi jeszcze skierowanie na mamografie bardzo sie boje prosze niech mi ktos powie czy musze sie bardzo bac mam 44 lata moze to jakies zmiany hormonalne sie zaczynaja jestem przerazona

u?ytkownik
beata 45

Witam, ja wczoraj robiłam USG piersi i wyszło mi : dwie torbiele po 6 mm i w drugiej piersi ok 7 mm.lekarz mi powiedział że takich torbieli się nie nakłuwa po prostu nic się z nimi nie robi tylko się obserwuje następne badanie za pół roku, bardzo fajny lekarz bardzo pozytywnie mnie nastawił. badanie robiłasm na kasę chorych. pozdrawiam

u?ytkownik
Asia

Mam 40 lat ii identyczna sytuacje z torbielami jak ty Beatko. no moze o pare mm wireksze torbiele.

u?ytkownik
aneta

Witam.ja bylam ostatnio na usg i wyszlo mi ,że mam 4 torbiele na jednej piersi,a 3 torbiele na drugiej i jednego wlókniaka.za tydzień mam iśc z tym usg do swojego lekarza kierującego.boje sie troche.pozdrawiam

u?ytkownik
sylwia

Witam mam natepujacy problem mam nadzieje ze ktos odpowie od ponad 2 miesiecy zaczela bolec mne prawa piers do twego pojawily sie promieniujace bole na ramie, prawe, plecy na wysokosci tej prawej piersi, bol szyi ciagnacy, i bol prawej nogi potem za jakis czs piers przestala bolec ale te pozostale bole nie minely bylam u dwoch lekarzy onologow ktorzy na badaniu usg stwierdili ze mam 2 torbiele i mam pytanie czy to mozliwe ze te torbiele tak moga bolec???? prosze odpowiedz

u?ytkownik
Elżbieta

Witam , myślę że powinnaś porozmawiać ze swoim lekarzem ginekologiem , może on trochę cię uspokoi . Ja też mam dwa torbiele w piersiach i przed każdą miesiączką odczuwam bóle , nawet przy dotyku . Idź do lekarza , będziesz spokojniejsza . Mnie mój lekarz uspokoił i wszystko wytłumaczył . Następną wizytę mam za rok . Życzę powodzenia i dużo zdrówka .

u?ytkownik
sandra89

Witam.
Mam 22 lata. Dziś robiłam USG piersi i wykryto mi w prawej piersi torbiele. 3 mają po około 13 mm i mnóstwo malutki których jak twierdzi Pani Doktor nie da się policzyć. we wtorek idę do swojego lekarza i się okaże co dalej... ale nie ma co ukrywać, że się boję,

u?ytkownik
Małgośka

Witam, mam 48 lat , od roku jestem na terapi hormonalnej a z moimi torbielami żyję od 26 .05 . 2011 ( Dzień Matki ) . Przeczytałam wszystkie Wasze linki i spokój zagościł w mojej duszy . Od dziś zasypiam spokojnie a jutro wstaję wypoczęta starając się nie * macać * moich przyjacieli . Dziękuję Wam wszystkim za Wasze linki. Pozdrawiam .