Torbiele w piersiach

u?ytkownik
madziulek

Małych torbieli nie usuwa się, a tym bardziej nie robi się biopsji!!!!! najnowsze badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii ukazują, że przeprowadzona biopsja może uaktywnić komórki rakowe. Kobiety do 30 roku życia nie dajcie się, jeśli nie macie objawów typu powiększone węzły czy uwidocznione zmiany świadczące o chorobie nowotworowej, nie słuchajcie lekarzy którzy z małymi zmiana i kierują was na biopsję. Trzeba leczyć np hormonami a nie ingerencją. Dawniej nie było usg i mniej kobiet chorowało. Czemu? bo nawet nie wiedziały że mają jakieś zmiany, nikt tego nie ruszał i nie uaktywniało się. Sama mam małe torbiele w obu piersiach, nigdy nie brałam tabletek i już wybrałam leczenie hormonalne. Wierzę że mi to pomoże...ale na pewno nie pozwolę się kłóć na tym etapie....

Reklama
u?ytkownik
Aleksandra

Do madziulek:
Bardzo mnie zainteresowało to co napisałaś o biopsjach. Ja mam następujący problem:
Od roku mam zdiagnozowaną w piersi - torbielkę o wymiarach 5 mm.
Regularnie co trzy miesiące chodzę prywatnie na kontrolne USG. Torbielka nie zmienia się. Znajome z netu mające również torbielki - w ramach NFZu badają się na USG co rok. I lekarze zalecają tylko obserwację. Ostatnio mój prywatny lekarz stwierdził, ze powinnam zdecydować się na biopsję - wyssanie zawartości torbieli plus oddanie płynu do badania histopatologicznego. Wnikałam bardzo - DLACZEGO - jeśli się nie zmienia i on nie widzi nic niepokojącego. Mówił, że takie coś MOŻE zrakowacieć. I że jeśli się nie zmienia to lepiej wyssać biopsją. I mam dylemat bardzo płytki moralnie sad Czy on mnie czasem nie naciąga na koszty??? Bo niby torbielka nic się nie zmienia a chodzę do niego co 3 miesiące i teraz ta ewentualna biopsja, histopatologia... duże opłaty. Mam wrażenie , ze gdybym chodziła w ramach NFZu to by mi tego nie proponował. Więc pytam kobietki z torbielkami: robić tę biopsję czy sobie odpuścić i tylko kontrolne USG - może nawet rzadziej...???????
No i jeszcze piszesz, że biopsja jest szkodliwa :(
Masz moze jeszcze jakiś link do jakiegoś artykułu w necie na ten temat????

u?ytkownik
Kasia

Nie słuchajcie głupich rad na info. najlepiej niech każdy zasięgnie rady co najmniej 2 niezależnych lekarzy. Każdy ma inne problemy, inny organizm, inne podłoże jest powstania torbieli. Polecam badania hormonalne i gruntowne badanie tarczycy. Tu często tkwi przyczyna mająca potem efekt w postaci torbieli w piersiach. Zabadjcie też poziom prolaktyny. I najważniejsze torbiele nie złośliwieją NIGDY.

u?ytkownik
klara

A u mnie dziś zdjagnozowane zostały torbiele... największy o wymiarach 3cm x 1,26cm, kolejny 0,48 x 0,29 cm i jeszcze 2 mniejsze do 0,6cm. Byłam dziś u dwóch lekarzy i oni mówią jednogłośnie - jeśli nie boli, nie przeszkadza to robić USG raz w roku i to wystarczy, jeśli boli to biopsja i *wyssanie*. Na własną rękę sprawdzę jeszcze poziom prolaktyny i póki co na tym pozostanę, biopsji sie na razie nie poddam. Podobno po leczeniu hormonalnym torbiele mogą się wchłonąć :) I w tym kierunku mam zamiar pójść. Pozdrawiam!

u?ytkownik
madziulek

Http://przekroj.pl/cywilizacja_nauka_artykul,5677,1.html,
miałam jeszcze jednego linka ale gdzieś mi przepadł niestety... poczytajcie kobietki uważnie!!!

u?ytkownik
madziulek

Http://przekroj.pl/cywilizacja_nauka_artykul,5677,1.html,

*Niewykluczone, że to biopsja, jakiej poddawane są panie w celu &#8222*dokładniejszego zbadania&#8221*, jeśli wynik mammografii wydaje się niepewny, może traumatyzować tkanki uśpionego guza. Gdyby nie został niepokojony, pozostawałby niezmieniony i niegroźny długie lata. Ale biopsja może wyzwolić w tym rejonie angiogenezę &#8211* proces służący gojeniu naruszonego miejsca. I tym razem zamiast korzyści naturalne mechanizmy przyniosą nie tylko zasklepienie ranki, lecz także gwałtowny rozrost guza. Coraz więcej specjalistów wskazuje, że biopsja może działać jak wyzwalacz.
Nieinwazyjny guz, który pozostawiony sam sobie nigdy nie miałby najmniejszego wpływu na zdrowie kobiety, po wykonaniu biopsji staje się agresywny. Zatem udoskonalanie mammografów może prowadzić... do zwiększania liczby nowotworów. Tradycyjnym aparatem można wykryć guzki wielkości od trzech milimetrów. Mammografy cyfrowe pozwalają rozpoznać już milimetrowe zmiany, które da się dowolnie powiększyć, oglądać pod różnymi kątami i w wybranych fragmentach. Jeśli wynik USG lub mammografii niepokoi lekarza, kieruje on kobietę na dalsze badania. Zwykle jest to właśnie biopsja.*

u?ytkownik
iza

Właśnie wracam z usg które pokazalo torbiele w obu piersiach. W jednej skupisko ok kilkunastu lekarz był zdziwiony taka ilościa torbieli w moim wieku mam 25 lat. Największy z nich ma średnice ok 7 mm . Polecił mi udać sie do ginekologia-onkologa. Czy to może świadczyć że coś jest nie tak? Czy któraś z pań miała podobne doświadczenia?

u?ytkownik
asia

Mam 37 lat. Pierwsze torbiele pojawiły się u mnie w 1999r. znikały i pojawiały się co jakiś czas. Podczas pewnego badania usg ginekolog stwierdził, ze pojawiło ich się za dużo i są zbyt duże. Zalecił wizytę u ginekolog-onkologa. Onkolog wysłał mnie do endokrynologa. Endokrynolog leczy mnie hormonalnie. Ostantio pojawiły się silne bóle piersi, muślałam, że nie wytrzymam pani doktor stwierdziła,że poczekamy 3 tyg jezeli nie przejdzie wskazana będzie wizyta u onkologa. Bóle przeszły. Doktor powiedziała, że o torbile mam się nie martwic, że poradzimy sobie z nimi. Mam nadzieję, ze tak bedzie. Na tą chwilę nie jestem w stanie stwiedzić czy leczenie hormonalne prznosi pozytywne efekty bo nie robiłam usg. Czekam na wizytę u lekarza. Ale jeżeli stwierdzono u ciebie torbiele i zalecono wizytę u onkologa to nie czekaj tylko idź im szybciej tym lepiej. Wizyta u onkologa nie jest taka zła. Będziesz wiedziała co dalej robić.Powodzenia.

u?ytkownik
ewa

Miałam dziś USG (mam 39lat), lekarz stwierdził torbiele proste bez zmian litych, największa w piersi lewej 8mm, a w prawej 5mm. Powiedział też, żeby dać im spokój i za rok zrobić ponownie usg, chyba, że coś by mnie wcześniej zaniepokoiło to oczywiście nie należy czekać tylko sprawdzić. Ginekolog dwie godz. później powiedziała to samo, że nic się nie dzieje złego, z tą różnicą, że usg za pól roku nawet i będziemy wiedzieć czy sie powiększają. Jeśli będą bardzo bolały robi się ponoć wyłuszczanie takiego torbiela, choć niechętnie z uwagi na to,że potem źle sie bada takie piersi na usg. Lekarka zapisała mi na 2 mies. tabl. Mastodynon.

u?ytkownik
Lena

Witam drogie Panie
Dziś byłam na pierwszym USG (mam 23 lata) i wynik jest następujący:
w prawej piersi między godziną 1 a 2 skupisko zmian torbielowatych wielkości 3 mm do 8 mm,
wybieram sie z tym wynikiem do mojego ginekologa i zobaczymy co powie. Dodam, że od ok. 3 lat zażywam tabletki antykoncepcyjne, a konkretnie zażywałam, ponieważ zamieniłam teraz na plastry, Pani wykonująca USG powiedziała, że powstanie tych torbieli mogło być spowodowane zażywaniem tych tabletek i możliwe, że będę musiała zrezygnować z antykoncepcji hormonalnej, zobaczymy co powie ginekolog.
Miała któraś z Was taką sytuacje, że powiedziano Wam że przyczyną może być antykoncepcja hormonalna?
Pozdrawiam

u?ytkownik
Marta

Witam.Ja mam 24 lata i wczoraj na kontrolnym badaniu piersi okazało się że mam torbiela w lewej piersi tuż przy sutku.nie wiem jakiej jest wielkości i jak długo go mam bo rok temu było wszystko ok. zapisano mi lek::mastodynon N 100ml. czy ktoś to brał prosze o odpowiedź.!!!! na emila: marta_galb@op.pl

u?ytkownik
Agnieszka

Witam,
mam 39 lat. Byłam u lekarza i wykonano mi badanie USG. Od jakiegoś czasu mam torbiele w obu piersiach. Czasami odczuwam ból. Zażywałam już mastodynon, ale nie ma po nim poprawy, bo torbiele nie znikają. Nie są one zbyt duże, bo ok 1 cm, ale mają nieregularny kształt. Zlecono mi wykonanie biopsji. Bardzo się boję czy to nie jest złośliwa zmiana. Proszę o pomoc.

u?ytkownik
ania

Agnieszka zrob biopsje i sprawa sie wyjasni a tak co mozna pomoc bez badan.Pozdrawiam

u?ytkownik
lusi

Agnieszko ja mam też skończone 39 lat i po USG piersi wykryto u mnie aż 7 torbieli byłam na biopsji cienkoigłowej w Przeżmierowie koło Poznania, kłuto mnie w piersi aż 7 razy ( 3 biopsje w lewą pierś a 4 w prawą). Dodam, że też się denerwowałam ale przeżyłam biopsje wykonywano mi je po miejscowym znieczuleniu za każdym razem. Dodam, że jeden torbiel miałam od 7 do 9 cm. Wyniki okazały się takie sobie. Stwierdzono liczne makrofagi i torbiele mastopatyczne. Za 3 miesiące mam iść do konroli na USG.

u?ytkownik
Marta

Mi powiedziano, że prawdopodobnie mam te torbiele od tabletek-Harmonetu...Brałam 5 lat z przerwami... radiolog na usg stwierdziła, ze to prawdopodobnie guz potworniak...a szef onkologii ze to zwykły torbiel...i mam obserwować i co 3 m-ce na usg. Martwię się co robić...