Ryzyko i skutki zabiegu podcięcia wędzidełka penisa

użytkownik
Krzysztof

Witam ...

Mam pytanie odnośnie zabiegu podcięcia wędzidełka w penisie.
Czy zabieg ten jest bardzo bolesny ?
Jak przebiega rekonwalescencja ?
Jakie mogą być powikłania ?
Czy to jest w stanie wykonać każdy urolog ?
Czy zabieg jest skomplikowany ?
Czy zabieg może być wykonany źle ?
Czy po zabiegu może okazać się, że coś zostało zrobione nie tak i zabieg będzie należało powtórzyć ?
Uprawiam sport 4/5 razy w tygodniu - na jaki czas należy odpocząć od sportu ?

Dziękuję.

Pozdrawiam Krzysiek

Reklama
użytkownik
haemophilus

Zabieg nie jest skomplikowany i może go wykonać urolog oraz chirurg ogólny. Zwykle zabieg wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu i wiąże się z typowymi powikłaniami np. możliwe nadkażenie bakteryjne. Poza tym trzeba stosować się do zaleceń lekarza.

użytkownik
robert_pol@vp.pl

Mam pytanie odnośnie zabiegu podcięcia wędzidełka w penisie.
Czy zabieg ten jest bardzo bolesny ?

Jest bolesny, czy bardzo ? to zależy od granicy bólu jakie posiadasz ja oceniam ten ból w skali od 1-10 na ok. 7 dostajesz zastrzyk znieczulający w cztery miejsca koło penisa

Jak przebiega rekonwalescencja ?

tego samego dnia wracasz do domu, natomiast całkowity powrót do zdrowia jest zależny od zdolności regeneracyjnych twojego organizmu :) ( zwykle około 1-1,5 miesiąca ) Po 2 miesiącach można śmiało odbywać stosunki płciowe.

Jakie mogą być powikłania ?

Jesli zabieg jest odpowiednio przeprowadzony to brak jakichkolwiek powikłań

Czy to jest w stanie wykonać każdy urolog ?

Tak każdy chirurg urologii

Czy zabieg jest skomplikowany ?

Absolutnie nie jest to zwykła plastyka podcięcia krótkiego wędzidełka prącia

Czy zabieg może być wykonany źle ?

Każdy zabieg może zostać wykonany źle !!! Jednak jeszcze nie było przypadku aby wina była po stronie chirurga

Czy po zabiegu może okazać się, że coś zostało zrobione nie tak i zabieg będzie należało powtórzyć ?

Może się okazać że wędzidełko zostało trochę źle podcięte ( praktycznie się nie zdarza ) wtedy idzie się na powtórny zabieg korekcyjny. Mając dobrego urologa można być pewnym że zabieg będzie przeprowadzony pomyślnie

Uprawiam sport 4/5 razy w tygodniu - na jaki czas należy odpocząć od sportu ?

21 dni

Dziękuję.

Pozdrawiam

użytkownik
Krzysztof

W końcu się zdecydowałem na zabieg. Dodatkowo doszła stulejka (czyli obrzezanie).
Jestem tydzień po zabiegu. Jest OK. Zabieg bezbolesny.
Na początek 4 zastrzyki w *małego*, czuć lekkie ukucie - jak komar, potem prawidłowe znieczulenie nic się nie czuje, kilka minut czekania, aż znieczulenie zadziała i .... po zabiegu. Krwawienie było w pierwszy dzień z wędzidełka - niewielkie, ustąpiło.
Fakt *mały* nie wygląda teraz za okazale siny, przez kilka dni był opuchnięty po operacji, do tego pozszywany ale goi się i z dnia na dzień widać poprawę.

Warto się zdecydować.

Pozdrawiam Krzysiek

użytkownik
:)

Ja też mam ten sam problem. Za pare dni jade na zabieg, troche sie bałem ale po przeczytaniu tego już spox *D dzięx.

użytkownik
Jacek

Mam takie pytanie, dotyczy krótkiego wędzidełka.
Czytałem poprzedni artykuł i odpowiedzi ale chce zapytać o coś innego.
Chciałbym wiedzieć czy można wędzidełko lekko nadciąć lub całkiem odciąć?
Tak by napletek mógł swobodnie zejść w dół.
I co najważniejsze to beż żadnej tzn *plastyki*, mam 21 lat i współżycie seksualne to na prawdę tortura, a tak nie powinno być.

użytkownik
Jacek

Odnośnie powyższego artykułu..
Czy całkowite usunięcie wędzidełka ma wpływ na współżycie seksualne?
Czy przy używaniu prezerwatyw nic się nie zmienia, tzn czy brak wędzidełka ma jakiś wpływ?

użytkownik
TRATATA

Brak wedzidelka nie ma zadnego wplywu, wszystko opiera sie na cialach jamistych:) Pamietaj tylko nie zaluj pieniedzy na dobrego Urologa zebys nie przeszedl tego horroru co ja przechodzilem,myslalem ze pierdolca dostane i kilkadziesiat razy dziennie wacka ogladalem:) Goi sie czy sie nie goi?? Stanie mi pozniej czy nie stanie hehe teraz sie smieje ale wtedy to byl koszmar pozdrawiam wszystkich podcietych:)

użytkownik
Mateusz

4 tygodnie temu miałem zabieg przedłużenia wędzidełka wiec poraz pierwszy moge normalnie sciągnąć skóre z napletka ale tu pojawia sie problem podczas wzwodu obiawia się to lekkim bólem (chociasz z dnia na dzięń jest coraz lepiej) głównym problemem jest to że gdy już tą skórę sciagne do końca gdzieś tak na środku penisa jest ona zwężona i tworzy pierścień który dzieli go jagby na pół.

użytkownik
sylwek

Mam ruwniez ten sam problem naderwalo mi sie wiezidelko i nie wiem co stym zrobic czy do lekaza czy nie bedzie stym zadnego problemu jak na ciagam skure tak widac ciekie wezidelko wyglada na to ze w kazdej hwili przy stosunku moze zerwac sie one calkiem powieccie mi co stym robic dzieki czesc

użytkownik
You

Witaj ! Mialem ten sam Problem naderwalo mi sie raz potem drugi i trzeci a pozniej czwarty . W sumie 3 miesiace celibatu przez to wszystko.Uwarzam ze jak raz naderwiesz to bedzie sie zrywalo caly czas..... Idz do dobrego lekarza urologa albo chirurga ogolnego i zrob ten zabieg.Jestem miesiac po nie jest zle:) Jeszcze z miesiac poczekam niech to sie zagoi dobrze:) Albo wogole usun wedzidelko?

użytkownik
paweł

Witam, 6 dni temu miałem wykonany zabieg przedłużania wędzidełka i niestety, ale jestem przerażony, bo nie wiem co sie dzieje... Zalecenie lekarza było takie żeby na drugi dzień zdjąć opatrunek i w niczym nie moczyć, niczym nie smarować tylko myć zwykłą wodą. Efekt zabiegu załączam na zdjęciu. Czy powinienem zgłosić się jutro z tym do lekarza?

http://www.imagebam.com/image/6bcecc86672333

Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedz

użytkownik
sławek

Miałem zabieg 5 dni temu i codziennie coś mnie tam bolało, przez pierwsze dni krwawiło, potem mniej i dziś rozwaliło mi sie takie spoiwko (były dwa przy zakończeniach szwów) no i zakrwawione gatki, boli, jutro dzwonię do lekarza. W sumie nie wiem co robić.

użytkownik
sławek

Takie spoiwko jak u kolegi powyżej właśnie mi odpadło

użytkownik
sławek

Dodam jeszcze że lekarz był beznadziejny, nic konkretnego nie powiedział, jak myć, czy w czymś moczyć, smarowac, przepisał tylko antybiotyk neomycinum