Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przetoka/ropień okołoodbytniczy


Gość Wojtek z małopolski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojtek z małopolski

Witam! Początkiem stycznia miałem stwierdzony ropień okołoodbytniczy, który chirurg mi naciął w celu usunięcia ropy. Jednakże *ropa* dalej leciała. Byłem później u innego chirurga i stwierdził 3 czy nawet 4 przetoki okołoodbytn. Polecił usunięcie ich operacyjnie. Minęło ponad pół roku, na operacji jeszcze nie byłem a prawie stale z tego nacięcia mam wycieki krwi z *ropą* . Czasami, nie ma wycieków, robi się jakby taka bańka (nie moge wówczas nawet siedzieć czy leżeć na tyłku) a po krótkim czasie (góra 1-2dni) samoistnie pęka. I znów na kilka dni mam spokój i tak w sumie w kółko. (Dodam, ze wycieki nie są obfite). Moje pytania polegają na tym: *jak długo leży się w szpitalu i ile trwa rekonwalescencja po operacji (planuje wyjazd za granicę na dłuższy czas do pracy fizycznej w Dubaju). Czy np. w miesiąc po operacji moge wyjechać i pracować fizycznie, czy rana już się zagoi, czy potrzebne będą jakieś np. comiesięczne kontrole, jak dbać o higienę, ?? *czy musze poddać się tej operacji i jak długo mogę bez niej ewentualnie wytrzymać (poprostu czy wyjeżdżając do pracy może lepiej się wstrzymać z tą operacją i żyć jak dotychczas z tym *kołowrotkiem* * ile kosztuje taka operacja prywatnie z pobytem w szpitalu (nie jestem ubezpieczony) Z góry dziękuje bardzo za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Pobyt w szpitalu może trwać 2-3 dni, powrót do zdrowia różnie. Na pewno może być trudne wykonywanie pracy fizycznej już miesiąc po zabiegu. Prywatnie koszt takiego zabiegu to około 2000 PLN. Najlepiej skonsultować się z lekarzem osobiście odnośnie terminu zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×