Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarde, bolące guzki na ciele


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 24 lata i od ok. 10 lat mam (w lewym podżebrzu) guzka. Nigdy nie było żadnych dolegliwości z nim związanych. Ale około pół roku temu odkryłam kolejne dwa na prawej nodze (w okolicach piszczeli) i na prawej ręce (po wewnętrznej stronie tuż przed łokciem). Jakiś tydzień temu znalazłam kolejnego (pod żebrami z prawej strony). Zaznaczam, że guzki od jakiegoś czasu bolą mnie (jest to nieprzyjemne kłucie). Są one twarde i przesuwają się względem skóry. Ten, którego mam tak długo urósł i przemieścił się. Byłam z tym u lekarza. Jeden machnął ręką i kazał dać sobie spokój, drugi kazał zrobić morfologię i skierował do chirurga. Morfologia wyszła dobra, a chirurg kazał przyjść za 3 m-ce. Błagam, proszę o szybką odpowiedź. Zadręczam się tym na prawdę. Gdzie powinnam sie udać jeszcze z moim problemem? A może zrobić jakieś dodatkowe badanie? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwłaściwszym postępowaniem jest wycięcie tych zmian guzowatych. Na pewno na początku należy usunąć te największe lub dające najsilniejsze bóle. Dopiero po usunięciu tych zmian i przebadaniu histopatologicznym będzie można powiedzieć co to dokładnie jest. Nie ma innego sposobu leczenia i badania. Ani USG ani biopsja cienkoigłowa nie da dokładnego rozpoznania. Jedynym więc wyjściem jest zoperowanie choć części zmian przez chirurga, a potem będzie można zadecydować o dalszym postępowaniu terapeutycznym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 32 lata. Mam takich z 20. Pierwsze pojawiły się jak miałem 24 lata w okolicach podbrzusza. Lekarz pierwszego kontaktu machnął ręką, chirurg machnął ręką. 5 lat później pojawiły się następne, dwóch kolejnych chirurgów machnęło ręką, nawet dokładnie nie sprawdzając. Na moje usilne pytanie nie umieli konkretnie odpowiedzieć co to jest. Bełkotali jakimś pseudo medycznym językiem tylko po to żebym niczego nie zrozumiał. Niektóre są bolące, niektóre nie. Niektóre wyglądają dosyć brzydko: te na brzuchu, czy na ramieniu. Nie mam pojęcia co to jest i czy mam się tym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam na imię Arek i mam 39 lat. Od kilku lat zmagam sie z malymi guzami ktore rosna. Niektóre z nich są bolesne. Mam ich na całym ciele ponad 20. Na rękach, brzuchu, nogach. Wiem że zaniedbuje to . Nie byłem jeszcze u lekarza. Prosze powiedzcie mi co to moze być ??? Boje sie obawiajac sie że może byc to rak. Pozdawiam i czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×