Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastritis biliaris et bulbitis


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Z bardzo silnymi atakami żołądka i podejrzeniem zawału znalazłam się w szpitalu. W pierwszej dobie wstępnie wykluczono zawał.po czterech dniach miałam gastroskopię.Rozpoznanie - Gastritis biliaris et bulbitis.W opisie badania: Przełyk - śluzówka gładka.Wpust luźny, w żoładku na czczo zalega treść żółciowa.Śluzówka żołądka gładka w części przedodżwiernikowej zmieniona zapalnie.Odźwiernik drożny.Opuszak zmieniona zapalnie.Jestem po mastektomii.Mam też od 13 lat usunięty woreczek żółciowy.Ostatnio jak robiono mi usg jamy brzusznej Pani doktor powiedziała ,że w żołądku mam dużo płynu.Nawet wyzwała mnie ,że nie wolno było mi jeść i pić a ja tego nie przestrzegałam. A ja ostatni posiłek zjadłam przeszło 6 godz. wcześniej.W szpitalu zapisano mi Polprazol 40 mg.Staram się stosować dietę jak po usunięciu woreczka. Ale...Żaden lekarz nie wytłumaczył mi dokładnie co to jest , i czy można wyleczyć a conajmiej zaleczyć/boję się ze względu na przebytą chorobę nowotworową może to zesłośliwieć/. Nie wiem co mogę jeść a co bezwzględnie omijać z daleka.Mam 60 lat.Proszę o odpowiedź na pytania ,z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×