Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

ALT, ASP, GGTP, LAKTAT 10-cio miesięcznego dziecka


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Zwracam się do pana z prośbą o próbę zinterpretowania wyników mojego 10-cio miesięcznego synka, który po trzytygodniowym pobycie w szpitalu został wypisany z rozpoznaniem - choroba wątroby nieokreślona. Mały trafił do szpitala z podejrzeniem uczulenia na antybiotyk-duomox, zażył 3 dawki. W szpitalu zrobiono mu badania, po których usłyszałam, że prawdopodobnie ma uszkodzoną wątrobę. Wyniki- ALT-2112, ASP-1367, AFP-92,61, GGTP-404, LAKTAT-3,21, bilirubina bezpośrednia-15,9, bilirubina całkowita-30. Po pobycie w szpitalu wyniki te spadły, ale jeszcze utrzymują się ponad normę. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ już nie wiem co robić. W szpitalu nie udzielono mi konkretnych informacji, w poradni pani doktor powiedziała, że dziecko ma cholestazę, uszkodzoną wątrobę. Jego ogólny stan jest dobry, jest aktywny, czasem płacze, ale podejrzewam, że to ząbki i gdyby nie przypadkowy pobyt w szpitalu pewnie nie zauważyłabym jakichkolwiek objawów niepokojących. Jedyne co, to strasznie dużo spał jako noworodek i o to lekarze pytali, ale mówi się, że jeśli dużo śpi to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Trudno mi określić dokładnie przyczynę powyższych wyników badań bez szczegółowych informacji klinicznych. Portal internetowy, do którego Pani pisze zajmuje się chirurgią i to chirurgią dorosłych, nie schorzeniami pediatrycznymi. Proszę w tej sprawie bezpośrednio, konkretnie porozmawiać z pediatrą prowadzącym dziecko. Rzeczywiście wyniki badań laboratoryjnych wskazują na ostre uszkodzenie wątroby być może na skutek podanego antybiotyku. Jeśli to tylko uszkodzenie polekowe unormowanie wyników badań laboratoryjnych powinno nastąpić po miesiącu od wystąpienia uszkodzenia wątroby. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×