Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha, wzdęcia, wydalany stolec z krwią


Gość Zuzanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 26 lat. Jestem szczupła. Mam od około 2 lat bóle brzucha. Były podejrzenia wrzodów żołądka lub dwunastnicy. Badania takie jak gastroskopia i kontrastowe badanie przewodu pokarmowego nie potwierdziły tego. Jeden z lekarzy stwierdził, że bóle mogą być na tle nerwowym. Do tego miewam również mdłości i wzdęcia oraz utrzymuje się stan podgorączkowy 37 stopni C. Około 3 tygodni temu udałam się ponownie do lekarza ze stałym bólem brzucha o charakterze uciskowym. Tabletki rozkurczowe nie pomogły. Badanie USG wykazało dużą ilość gazów w jelitach. Ostatnio zauważyłam też krew o jasnej barwie przy wydalanym stolcu. Co to może oznaczać? Do jakiego lekarza powinnam się udać i jakie badania mogą zdiagnozować moje dolegliwości? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należy zdiagnozować dokładnie jelito grube. Najlepszym badaniem jest kolonoskopia. Jeśli krew jest wydalana ze stolcem w kolorze żywoczerwonym może to być spowodowane przez krwawiące żylaki odbytu. Jednak przyczyna krwawienia też może tkwić wyżej, w zakresie jelita grubego, dlatego potrzebne jest badanie kolonoskopowe. Bóle całej jamy brzusznej połączone ze wzdęciami jednak nie są spowodowane żylakami odbytu. Temperatura ciała jest raczej nieznamienna chorobotwórczo (niewielki stan podgorączkowy okresowo może występować u kobiet). Może to sugerować zespół jelita drażliwego czyli schorzenie typowo czynnościowe. Jednak, aby to schorzenie potwierdzić trzeba wykluczyć choroby organiczne w zakresie jelita grubego. Najlepiej z tym problemem udać się do gastroenterologa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ,nie wierzcie w żaden zespol jelita drazliwego, nie ma czegoś takiego jak ten zespol. Jest to, tylko i wylacznie drozczyca jelita grubego (candida) grzyby i pasozyty... Leczcie sie pod tym kątem i szukajcie pomocy u lekarzy medycyny naturalnej. Nigdy u lekarzy medycyny konwencjonalnej, oni nie maja pojęcia o tej chorobie i bedą wam wmawiac, ze to zespol jelita drazliwego, ktory nie istnieje. Pisze aby wam wszystkim otworzyć oczy, ponieważ, ja tez miałam postawiona diagnozę tego pseudo zespołu jelita drazliwego. Okazało sie ze to grzybica jelit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 37 lat i zrobiłam już wszystkie badania przebadałam się ginekologicznie usg narządów / usg tarczycy i piersi USG jamy brzusznej kolonoskopia, gastroskopia i wszystko w porządku A temperatura37,5 jak była tak jest-chodzę już z nią rok ale lekarze są bezradni. Wyrzuciłam gluten z diety i dalej gorączkuję choć już mnie tak brzuch nie boli. Zobaczymy co dalej. Chyba zacznę pić wodę z kiszonek świeży olej lniany i odrobinę chili wprowadzę do diety-powinno być lepiej bo, już tak robiłam i było genialnie, ale chciałam by lekarze mi w ogóle wyjaśnili co mi jest... -Jednak nie podołali temu:( Zaczęło się od parcia na mocz Lekarz powiedział że pęcherz jest na wpół pusty a ja czułam pełny do bólu. Teraz już 3 rok z rzędu, wstaję po 2 razy na noc siusiu i budzę się obolała. Zobaczę jak na dłuższą metę podziała dieta bez glutenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 10 lat walcze z helicobacter pylori. Objawialo sie to tylko bolem brzucha. Nieraz atak trwal 3 dni. 4 lata temu urodzilam corke. I od 2 lat moje zycie to koszmar. Wzdyma mnie do tego stopnia ze skora na brzuchu dretwieje. Puchna mi barki i plecy kiedy puchnie brzuch. Okazalo sie ze mam zapalenie na laktoze. Jem produkty bez laktozy . Z dnia na dzien jest gorzej. Bole , wzdecia , mdlosci . Wymiotuje kilka razy w tyg po najedzeniu. Gastroskopia i kolonoskopia nic nie pokazuja a badania kalu sa przerazajace. Krew w kale wykazuje silne zapalenie. Teraz czekam na wynik z endoskopi kapslowej. Jesli to nic nie pokaze to chyba sie zalamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prazykwantel sprzedam

Sprzedam lek przeciwpasożytniczy Yomesan Niklozamid Niclosamide Devermin Radeverm Teniarene Trédémine Odstąpie tabletki Niclosamide 500mg na pasożyty, tasiemce. Lek jest w oryginalnym opakowaniu, zawierającym 100 tabletek. Termin ważności 9.2020. Cena za tabletkę 2.5zł plus 20zł koszt lotniczej wysyłki rejestrowanej z Tajlandii lub 4zł plus 25zł pobraniowej z Polski. Mogę wysłać opakowanie 100 tabletek za 200zł. Jan Krongboon massagewarsaw@gmail.com www.facebook.com/kurs.tajski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×