Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból z prawej strony brzucha na dole i w dole pachwiny


Gość karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolina

Od dwóch miesięcy dokucza mi ból w dolnym odcinku brzucha bardziej z prawej strony i na dole w pachwinie. USG jamy brzusznej wykazało tylko kamienie nie większe niż 2 mm i okresowy refluks dwunastniczo-żoładkowy. Badanie krwi w normie. Badanie moczu leukocyty w ilości 25 i w związku z tym zalecono mi furagin, po którym ból nie ustapił. W początkowej fazie bolu leczono mnie na zespół jelta drażliwego. Moje pytanie jest takie czy te objawy moga świadczyć o zapaleniu wyrostka robaczkowego. Dodam, że ból występuje tylko podczas dnia w nocy nie, przy podnoszeniu prawej nogi do pionu ból sie nie nasila. Czy mozna przeoczyć zapalenie wyrostka robaczkowego jeśli tak to jak długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

To nie jest zapalenie wyrostka robaczkowego. Jeśli takowe byłoby już dawno doszłoby do ciężkiego stanu zaplenia otrzewnej z wymuszoną pilną interwencją chirurgiczną. Bóle prawdopodobnie spowodowane są kamicą nerkową (przemieszczaniem się kamieni w drogach moczowych z uwagi, że są bardzo małe co wywołuje opisane dolegliwości). Poza tym doszło z uwagi na kamicę do zapalenia dróg moczowych (leukocytoza w moczu – furagin może być mało skuteczny). Radzę w tej sprawie skonsultować się jeszcze z urologiem, który podejmie właściwe działania w tym względzie. Oczywiście trzeba też badaniem ręcznym wykluczyć istnienie przepukliny pachwinowej lub udowej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×