Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek pod szczęką


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłam że po lewej stronie mam powiększony węzeł chłonny. Kilka dni później wyczułam guzek na samym środku pod szczęką ( na zgięciu głowy pod brodą). Boli mnie wtedy kiedy go dotykam. Nie wiem co to jest i trochę się martwię. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie także powiększony węzeł chłonny. Udaj się z tym problemem do lekarza bezpośrednio. Być może to objaw jakiegoś stanu zapalnego górnych dróg oddechowych, stanu zapalnego w zębach. Trudno odpowiedzieć na to pytanie bez badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość askaamelka17@op.pl

jesli dowiedzialas sie co to jest To prosze o odpowiedz.. Bo wlasnie dzisiaj wyczulam to samo i boli jak dotykam ... MIalam niedawno zrobionego zeba zalozono mi plombe a zab boli jak pije cos zimnego jutro pojde poprawic .. A to co mi wyskoczylo nie wiem co to jest i sie martwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HappyAlicja

Ja Tez To Mam I Tez Sie Martwie... Ale Myśle że to tylko migdał,węzeł chłonny , stan zapaly lub dlatego ze dojrzewam... Byłam u lekarza i powiedziała że jak nie zniknie za 2 tygodni to bede musiała isc na badanie krwi...Ja sie nie martwie bo mam wsparcie kolezanek i rodziny...! Mam 13 lat i nie wiem od czego mi sie zrobiło ale to napewno NIE JEST RAK...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mam,ja również byłam u lekarza.ten guzek powiększa się przy karzdym przeziębieniu,lub gdy go dotykam.zrobiłam badania krwi i moczu,wyszło,że mam zapalenie w organiźmie,za jakiś czas powtóżyłam te badania i ponownie jakieś zapalenie.znów udałam się do lekarza pierwszego kontaktu,wcześniej przepisał mi maść na powiększone węzły chłonne,która nic nie pomagała,zbadał mnie i ponownie powiedział,że to są węzły chłonne,nawet nie skomentował wyników,tacy są teraz lekarze,jak nie przyjdziesz prywatnie to nic ich nie interesuje a słyszałam,że takie wyniki nie świadczą o pełni zdrowia,wręcz przeciwnie w organiźmie dzieje się coś złego.pojechałam od onkologa,powiedział,że NA RAZIE to nie jego sprawa,poszłam do stomatologa,powiedział,że mam zdrowe zęby i guzek ten raczej nie ma nic wspólnego z zębami,udałam się do chirurga,zbadało mnie trzech,gdy udało mi się tam dostać guzek akurat pomnejszył się i powiedziano mi,że nic tam nie ma,ale przed tą wizytą byłam na usg szyi,które wykazało guz o średnicy 2cm???poszłam do ginekologa,pomyślałam,że to może tarczyca,ale nie a więc co to jest???czy utrzymujący się stan zapalny nie doprowadzi do tego,że onkolog wkońcu będzie potrzebny?już na prawdę nie wiem co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to od kilku miesiecy na poczatku nie bolalo nie dotykalem tego teraz zaczelo bolec gdy zacza mi rosnac zab madrosci biore urlop i ide do ogolnego i do laryngologa niech zerknie 2 raz czy nic tam sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłam przeziebiona i na szyi z lewej strony wuskoczyły mi takie dwa guzki, a następnie pod brodą taki jeden, jak dotykam to boli, czy uważacie że powinnam udać się do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonimowy anonim ... :P

Witam od dłuższego już czasu mam na szyi pod szczęką taki mały dziwny guz po lewej stronie i nie wiem skąd się to wzieło.Gdy go dotykam jest taki trochę twardy ale nie boli i nic mi nie przeszkadza.Mam skończone 15 lat i bardzo się boje o moje zdrowie.Proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×