Guzek pod szczęką

użytkownik
Monika

Ostatnio zauważyłam że po lewej stronie mam powiększony węzeł chłonny. Kilka dni później wyczułam guzek na samym środku pod szczęką ( na zgięciu głowy pod brodą). Boli mnie wtedy kiedy go dotykam. Nie wiem co to jest i trochę się martwię. Proszę o odpowiedź.

Reklama
użytkownik
stapler

To prawdopodobnie także powiększony węzeł chłonny. Udaj się z tym problemem do lekarza bezpośrednio. Być może to objaw jakiegoś stanu zapalnego górnych dróg oddechowych, stanu zapalnego w zębach. Trudno odpowiedzieć na to pytanie bez badania.

użytkownik
askaamelka17@op.pl

Jesli dowiedzialas sie co to jest To prosze o odpowiedz..
Bo wlasnie dzisiaj wyczulam to samo i boli jak dotykam ...
MIalam niedawno zrobionego zeba zalozono mi plombe a zab boli jak pije cos zimnego jutro pojde poprawic .. A to co mi wyskoczylo nie wiem co to jest i sie martwie

użytkownik
HappyAlicja

Ja Tez To Mam I Tez Sie Martwie...
Ale Myśle że to tylko migdał,węzeł chłonny , stan zapaly lub dlatego ze dojrzewam...
Byłam u lekarza i powiedziała że jak nie zniknie za 2 tygodni to bede musiała isc na badanie krwi...Ja sie nie martwie bo mam wsparcie kolezanek i rodziny...!
Mam 13 lat i nie wiem od czego mi sie zrobiło ale to napewno NIE JEST RAK...!

użytkownik
Ewa

Też to mam,ja również byłam u lekarza.ten guzek powiększa się przy karzdym przeziębieniu,lub gdy go dotykam.zrobiłam badania krwi i moczu,wyszło,że mam zapalenie w organiźmie,za jakiś czas powtóżyłam te badania i ponownie jakieś zapalenie.znów udałam się do lekarza pierwszego kontaktu,wcześniej przepisał mi maść na powiększone węzły chłonne,która nic nie pomagała,zbadał mnie i ponownie powiedział,że to są węzły chłonne,nawet nie skomentował wyników,tacy są teraz lekarze,jak nie przyjdziesz prywatnie to nic ich nie interesuje a słyszałam,że takie wyniki nie świadczą o pełni zdrowia,wręcz przeciwnie w organiźmie dzieje się coś złego.pojechałam od onkologa,powiedział,że NA RAZIE to nie jego sprawa,poszłam do stomatologa,powiedział,że mam zdrowe zęby i guzek ten raczej nie ma nic wspólnego z zębami,udałam się do chirurga,zbadało mnie trzech,gdy udało mi się tam dostać guzek akurat pomnejszył się i powiedziano mi,że nic tam nie ma,ale przed tą wizytą byłam na usg szyi,które wykazało guz o średnicy 2cm???poszłam do ginekologa,pomyślałam,że to może tarczyca,ale nie a więc co to jest???czy utrzymujący się stan zapalny nie doprowadzi do tego,że onkolog wkońcu będzie potrzebny?już na prawdę nie wiem co robić...

Twoja odpowiedź