Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyniki badań po operacji guza piersi


Gość Kaśka

Rekomendowane odpowiedzi

W lipcu ubiegłego roku miałam operacje guza piersi. Po biopsji cienkoigłowej lekarz zdecydował sie usunąć pierś i węzły. W trakcie operacji zmieniono decyzje i dokonano operacji oszczędnej. Po roku okazało się że moje wyniki badań są złe.Np.HCT-30;HGB-9;MCH-20,4;MCV-67,9;RDW-20,2;NE-72,6;LY#-1,33;EO- ,2;ED#-0,01;TIBC-83,6;FE-1,6. Na tej podstawie zrobiono pierwsze markery i marker CEA wyniósł 7,3. Przy czym schudłam i jestem ciągle zmęczona, mam problemy z koncentracją. Bardzo proszę o pomoc i podpowiedź co mam robić. Lekko się niepokoję, a lekarz prowadzący mnie do tej pory zastosował metodę spychologii, sugerując badanie PET (odpłatne - koszt 4,5 tys. zł) i stwierdził, że muszę się zgłosić do lekarza 1-ego kontaktu po ew. skierowania na dalsze leczenie. Bardzo proszę o pomoc i podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki badań krwi świadczą o niedokrwistości z niedoboru żelaza. Dlatego obecnie ma Pani pełne objawy anemii. Przyczyn może być wiele i wymaga Pani dokładnej diagnostyki. Musi Pani być obecnie pod stałą kontrolą onkologiczną i tym problemem powinien także zająć się onkolog. Jeśli onkolog wykluczy podłoże nowotworowe anemii dalszą diagnostyką powinien zająć się lekarz pierwszego kontaktu. Poziom CEA nie jest wysoki. Wartość 7,3 nie wskazuje bezpośrednio na proces nowotworowy lecz raczej zapalny (jelita lub wątroby). Podejrzenie rozwoju nowotworowego to wartość powyżej 40. Poza tym określanie poziomu markerów nowotworowych nie powinno się stosować do rozpoznawania choroby nowotworowej, ale jako wskaźnik leczenia. Jeśli onkolog zadecyduje o wykonaniu PET i prawidłowo uzasadni wskazania do tego badania to jest ono bezpłatne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×