Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy jelitowe, zespół jelita drażliwego czy rak?


Gość kris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 35 lat, nauczyciel z zawodu. W zeszłym roku zaczęły boleć mnie jelita, dolna część tuż przy biodrach z lewej i prawej strony i zaczęły sie zaparcia. Poszedłem do lekarza w poradni, dostałem tribux, potem meteospasmyl. Bóle nie przestawały, więc po 2 miesiącach dostałem skierowanie do poradni proktologicznej. Chirurg w poradni wyslła mnie w lipcu 2008 r na tomografię jamy brzusznej i miednicy. TK nic nie wykazało tzn. opis wskazywał, że wszystko jest w porządku. Lekarz przepisał mi 120 tabl. movalisu bo to moglo byc jego zdaniem od kregoslupa. Nie przeszło. Poszedłem tym razem do innej poradni proktologicznej w Ligocie Katowicach (w CSK terminy odległe były). Tam chirurg wysłał mnie na kolonoskopię, we wrzesniu 2008, pobrano szare wycinki do histopatu. Wynik był taki - Proctitis chronica simplex. Ponoc to nic nie groznego i nie leczy się. Czy tak jest na prawde? Ten sam lekarz na podstawie opisu moich dilegliwosci: bóle, zaparcia, czasowo okres bez bolu i normalny stolec, czasami odrobina sluzu wokoł stolca, kłucie w okolicach brzucha - po bokach. Stwierdził ze mam Zespoł Jelita Drazliwego. Przepisał Duspatalin retard. Pomaga na jakis czas. Nie biore jednak tabletek, wiadomo watroba wysiada, wole nauczyc sie z tym zyc. Niestety znow zaczyna mnie wrecz kłuc w jelitach nad lewym biodrem, czuje to jak chodze, siedze, podczas oddawania stolca nie czuje wzmozonego bolu jelit, ale po zalatwieniu sie znow odczuwam ten bol. Czy to mozliwe aby od czasu zrobienia kolonoskopii we wrzesniu 2008 cos moglo sie stac? Czy cos moglo sie rozwinac w jelitach np rak? Dzisiaj podczas oddawania stolca spojrzałem i chyba wydawało mi sie ze widze cienki pasek krwi, dotknalem tego jasna bibuła zeby wchlonela sie i zobaczyc czy jest czerwona, jednak bibuła zabarwila sie na brazowo od stolca. Wiec mozliwe ze sie przewidzialem. W grudniu 2008 roku zrobilem tez adania na krew utajona w kale - wynik ujemny. Czy powinienem porobic znow jakies badania? Co ile powinno sie robic kolonoskopie? Mam juz dosc chorob, nie dosc ze mam sarkoidoze to jeszcze jelita mi nawalaja. I dostałem masc na himoroidy (bolał mnie odbyt, wiec lekarz jakims urzadzeniem zbadal i nie widzial nic niepokojacego, a wczesniej lekarz robil badania palcem i stwierdzil rzekomo szczeline odbtu) mój mail travellerek@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W zasadzie jeśli w kolonoskopii nie wykazano zmian to raczej w takim czasie rozwinęło się coś niepokojącego. Na pewno warto kolonoskopię jeszcze powtórzyć, jednak termin powinien ustalić lekarz prowadzący. Szczelinę odbytu należy leczyć i krew, którą Pan zauważył mogła właśnie być jej skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×