Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie wzdłuż szwa po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof

Witam, dwa tygodnie temu przeszedłem operację przepukliny pachwinowej metodą Lichtenstein. Zauważyłem, iż wzdłuż szwa pojawiło się wybrzuszenie, uwypuklenie, które wygląda tak, jakby coś tam *siedziało*. Rana jest zagojona, nie ma z nią żadnych problemów. Wybrzuszenie też nie jest bolesne, ani zaczerwienione, tylko twarde w dotyku. Nie przynosi to żadnego dyskonfortu jeżeli chodzi o ból. Jedynie wygląda nieco dziwnie. Czy to jest normalna sytuacja po operacji? Jeżeli tak to jak długo może się utrzymywać? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

Witaj Krzysztof. Nie jestem specjalistką,ale pacjentką po takiej operacji i mi chirurg powiedział na badaniu kontrolnym, że to normalne zjawisko. W środku to zgrubienie powodują szwy podskórne, które za jakiś czas się rozpuszczą. To zgrubienie to takie naturalne po cięciu i zszyciu * w środku* - tak prosto piszę, ale mam nadzieję, że jakoś Ci pomogłam. To za jakiś czas powinno zniknąć, ale raczej nie nastawiaj się na szybkie tempo. W każdym bądź razie mi doktor powiedział, że nie powinnam się przejmować. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem dwie operacjie metodą Lichtensteina. Jedna 1,5 roku temu, druga miesiąc temu. Po obu wystąpiło u mnie podobne zjawisko, po ostatniej operacji nadal sie utrzymuje. Z doświadczenia z poprzedniej operacji mogę powiedzieć, że to normalne i po jakimś czasie przechodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

Witam mam podobny problem i bardzo sie boje co to ??? Miałam usuniety wezeł chłonny w pachwinie, rana sie zagoiłaa pod rana powstalo jakby jajko odkury w pozycji leżacej czy ktoswie co to może byc ????? Pozdrawiam i z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×