Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jakie powikłania po operacji manualnej woreczka żółciowego po kilku latach?


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina

Mam 24 lata, 9 lat temu mialam operacjie na woreczek zolciowy ktory usunieto manualnie. Powiedziano mi po operacji ze mialam zoltaczeke zakazna, ale co to doklanie znaczylo nie pytalam, a pozniej juz sie tym nie interesowalam. Podlaczono mi 2 dreny ktore nosilam kilka dni aby moc spuscic zolc. Od 1.5 miesiaca miewiam ostre bole w okolicach wyciecia woreczka , podbrzusza i pod zebrami.Robi mi sie goraco az sie poce a potem przechodzi i wraca znow. Poza tym mam nieustannie zatwardzenie i nie pamietam kiedy ostatnio porzadnie sie zalatwilam, probowalam srodkow przeczyszczajacych ale dzialaly tak jakbym wogole ich nie brala. niektore z nich bardzo silne. Czasami mam tak wzdety brzuch ze az wygladam jak w ciazy. Czuje taka kolke jak przed operacja .Poza tym zauwazylam ze moje nogi bardzo puchna a nigdy z tym problemow nie mialam. Z przymusu formalnegomusialam robic testy ciazowe choc wiedzialam ze w ciazy nie jestem . wyniki zawsze negatywne. Czasami bol przyprawia mnie o brak oddechu. zastosowalam diete ale nie pomoglo, wiec zaczelam sie glodzic i tylko pic napoje co zaskutkowalo zmniejszeniem bolu ale wciaz jest. Czy z tego co napisalam mozna cos wywnioskowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości jak Pani przedstawia sugerują podłoże zrostowe. Zrosty śródotrzewnowe praktycznie nie są do wyleczenia. Stosuje się tylko leki normujące pracę jelit i doraźnie objawowe. Najlepiej, aby z tym problemem udać się jeszcze na konsultację do gastroenterologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×