Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy lewatywa i środki przeciw zaparciom mogą zaszkodzić? po usunięciu wyrostka


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 2 tygodnie po usunięciu wyrostka robaczkowego i prawego jajnika (wcześniej była na nim cysta). Ogromnie cierpię z powodu zaparć. Brzuch jest duży a w ogóle nie odczuwam potrzeby wypróżnienia!, mimo, że dzień po operacji załatwiłam się bardzo *dokładnie* i bezboleśnie ! Pomagam sobie espumisanem na gazy (czuję przy przesuwaniu się ich ból w jelitach), ale co robić, by jelita zaczęły normalnie pracować? Robiłam po tygodniu od operacji lewatywę - nic nie usunęłam z jelit. Czy mogę sobie zaszkodzić próbując jeszcze raz? Poza espumisanem biorę Nexium, bo mój żołądek i dwunastnica całkiem *wysiadły* po operacji - wymiotowałam zielonym płynem i miałam potworne bóle. W domu zmieniłam dietę - na tę dla wrzodowców. Pomaga, bo już nie boli. Dodam też, że 3 miesiące wcześniej miałam operację na usunięcie guza z jajnika - po niej wszystko szybko wróciło do normy. Teraz to koszmar. Mój lekarz w Norwegii mówi - czekać. Nie mam pewności... Co robić? Mam 37 lat i mieszkam w Norwegii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Można swobodnie zastosować środki przeczyszczające, najlepiej na początku łagodne typu dużej ilości płynnej parafiny lub syrop laktulozę doustnie. Takie zaparcia powinny powoli ustępować. Ruch i dieta ze zwiększoną ilości błonnika byłaby wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×