Ból prawej części podbrzusza - czy to ból jajników czy wyrostek?

użytkownik
Zachodniopomorskie

Od kilku dni miewam ból w prawej części podbrzusza i koło pępka... mam też nieznacznie powiększoną prawą stronę brzucha pod pępkiem z prawej strony ku dołowi. nie wiem czy to sprawa kobieca i ból jajnika czy też wyrostek. proszę o odpowiedź.

Reklama
użytkownik
medicus

Proszę się udać do lekarza I kontaktu,Badanie palpitacyjne ,pozwoli wykluczyc ew zapalenie wyrostka.Lub też od razu do ginekologa,który badaniem,określi przyczynę.A przyczyny mogą być jeszcze inne,na odledłość nie da się określić.

użytkownik
Zachodniopomorskie

Jakie jeszcze mogą być przyczyny? do lekarza wybieram się w poniedziałek i chce być przygotowana na wszelkie ewentualności...

użytkownik
stapler

Przyczyna może być ginekologicza (np. torbiel jajnika, zapalenie przydatków), ze strony jelit (np. zapalenie jelita grubego), ze strony układu moczowego (np. kamica nerkowa lub zapalenie nerki), ze strony powłok brzusznych (przepuklina), a nawet bóle moga pochodzić od kręgosłupa lub neuralgiczne.

użytkownik
Klara-Dolny Śląsk

Mam identyczne objawy.Myślałam,ze to wyrostek.Niestety nie! objawy mam już od 3m-cy a przyczyny nie ma.Leczy mnie ginekolog,neurolog,nefrolog i lekarz l kontaktu.Każdy daje inną diagnoze nic z tego nie rozumiem.Badania krwi i moczu robię co 2 tygodnie.Wyniki są idealne.Robiłam USG -jajniki niby ok.malutki torbiel na prawym jajniku ale jak stwierdził ginekolog to napewno nie jest przyczyna moich bóli.Boli mnie już żołądek od łykania tych tabletek.Nie wiem kto lub co może mi jeszcze pomóc.Prosiłam lekarza o kolejne skierowanie na USG.Niestety on nie widzi potrzeby.Prywatnie-niby tylko stówka,ale dodac do tego całą resztę-leki,prywatne wizyty u lekarzy....

użytkownik
ila

Zmień ginekologa to torbiel też miałam taki sam problem

użytkownik
Marta

Dolega mi uporczywy ból po prawej stronie w dole brzucha byłam już u paru ginekologów lekarza pięrwszego kontaktu chodzę tak z tym już prawie rok i w ciąż nitk nie wie co mi dolega .Nawet leżałam w szpitalu i dalej nic .co dzień czuję się tak samo żle pare dni temu miałam wysoką gorączke i już ból doskwierał w całym brzuchu następnie miałam rozwolnienie i strasznie bolało mnie całe podbrzusze . Nie wiem co mam zrobić lekarz stwierdził zapalenie pęcherza ale nie do końca pewnie tak jest. Nie wiem co mam robić boję się jeść pić i wogóle .mam 20 lat i boję się o siebie mam już czasem czarne myśli .Jeśli lekarze nie wiedzą to co dalej . Jeśli ktoś wie to prosze poradżcie mi jakie badania mogę zrobić aby wkońcu coś wiedzieć o swoim stanie zdrowia .

użytkownik
Kasia

Ehh mam to samo od 2óch dni boli mnie bruch w prawej czesci, mniej wiecej w przedziale 20 minut do 1 godz miewam ostre silne, rwące bóle co stwaja ok kilkunastu sekund, nie wiem co robić czy iśc do lekarza czy nie, tzn chciałam iśc ale mojej lekarki 1 kontaktu, ale nie ma jej. wiec myslalam by iśc na ostry dyżur do szpitala ale to znowu sie boje że powiedza że takie rzeczy załatwia sie w przychodni, i nie wiem co robic czy poprostu boli mnie od tak brzuch czy może jest czymś spowodowane, dodam że nigdy nie mialam takich bóli, choc czasem pobolewał mnie żołądek ale ból był inny Dodam że bola mnie plecy na dole, nie wiem co robi czy poczekać jeszcze pare dni i jak nie przejdzie to iść czy może podejść do szpitala ?

użytkownik
Karolina

Witam, mam podobny problem i to juz od kilku miesiecy. Pierwszy raz pojechalam na ostry dyzur, wyrostek wykluczyli, z badan moczu stwierdzili, ze to zapalenie pecherza. Dostalam antybiotyk na 3 dni (w Niemczech tak leczy sie antybiotykami) bol niby minal, ale szybko pojawil sie ponownie. Udalam sie do lekarza 1 kontaktu, stwierdzila , ze moze to piasek albo kamien na nerce, dala kolejny antybiotyk,ale poprawy ie bylo. W grudniu zrobilam takie ogolne badanie krwi i ekg wszytsko jest ok. Kolejna lekarka wykluczyla wyrostek a podejrzewala kamienie. Teraz przyjechalam do Polski na swieta, bol sie nasilil wiec udalam sie do chirurga, po raz kolejny wykluczyl wyrostek twierdzac ze brzuch jest miekki, zrobilam usg jamy brzusznej, nie wykazalo nic tzn. nerki ok, watroba, trzustka, sledziona ok, zadnych zlowgow. Zrobilam wiec badanie ginekologiczne oraz usg dopochwowe . Ogolnie tez wszytsko ok. Wydalam mase pieniedzy na badania, ktore pokazuja ze jestem zdrowa, a bol nie mija . Najbardziej dokuczliwy jest w prawej pachwinie, ciagnie sie az pod zebro a takze do nogi. Nie wymiotuje , mdlosci nie mam(choc chyba juz powoli sobie je wmawiam)Teraz z tego stresu boli mnie juz totalnie wszytsko i bol czuje w calym brzuchu. Pani ginekolog powiedziala ze moze to byc problem z jelitami zeby zrobic diete i nie stresowac sie, ale jak sie nei stresowac jak to ciagle boli. Ja najbardziej obawiam sie ze to wyrostek choc tylu lekarzy go wykluczylo:( Jak radzic sobie ze stresem? macie jakies pomysly? Pozdrawiam

użytkownik
kurczburcz

U mnie stwierdzono zespol jelita nadwrazliwego, a podejrzewalam juz (potworne bole i skrety) i wyrostek i zapalenie otrzewnej i wszystko to, co moze wyobrazic sobie osoba nie bedaca lekarzem. Leki i dieta mi pomagaja, jednak nieraz przeszywajacy bol z prawej strony kaze mi glowkowac czy to moze jednak nie wyrostek (juz wolalabym jajnik)* niektorzy mowia o nerwobolach dodatkowo. Wlasciwie to nieraz mam dosc.

użytkownik
Olga

Karolino, na stres. przynajmniej w moim przypadku pomaga wysiłek fizyczny. Ja biegam (5-10 km), dobrze jest też popływać na basenie. Polecam.

użytkownik
Kate80

Karolina ja ze swoimi dolegliwosciami męczę się od roku.Teraz jest lepiej chociasz wracają,by potem sie wyciszyc.Zanim nauczyłam się z tym dawać sama rade,mineło trochę czasu.Nie opisuję tu swoich dolegliwości ponieważ są mniej więcej takie jak twoje.Ja uciekam do książek ,rozwiazuje krzyżowki staram się poprostu o tym nie myśleć.Dałam sobie na spokuj ponieważ lekarze też konkretnego nić mi nie mowią.Pozdrawiam.

użytkownik
tysia

Witam!!! ja tez mam ten sam problem bol kuje mnie dolna czesc brzucha... straszny bol... a do tego jeszcze kuje lekko pecherz tzn. tak jak bym miala przeziembiony ale to jest lajtowy bol nie taki jak prawej czeci brzucha bylam w norwegii u lekarza wykluczyl wyrostek ale co bylo zabawne moja diagnoza bylo zatwardzenie... hehe a ja nie mam z tym problemu zadnego pomozcie co mam robic

użytkownik
tysia

Wczoraj czyralam o tym duzo i wyglada na to ze ten bol dolega przy dniach plodnych!!! obliczcie dni plodne i sie przekonajcie ja od wczoraj mam dni plodne i akurat wczoraj zaczol znowu sie ten bol czytalam o tym i raczej od tego

użytkownik
Bunia.

Ja tez mam te bóle a zaczęły się w Listopadzie 2008 jak tylko zaczęłam się odchudzać.Byłam w szpitalu i też powiedzieli że to nie wyrostek Ale co do diabła? Tak patrzałam na te dni płodne ale po za nimi też mnie boli ostry ból w prawej stronie uczucie jak by jajnik promieniuje w dół nogi i do pleców sprawdziłam że jak zacznę mocno skakać to mnie potem boli.Wyrostek hym to bym miała chyba jakieś inne objawy też.Mogę chodzić,kaszleć a jak stoję to ból jest mniejszy.Ale jak się położę na podłodze prościutko i poniżej kości biodrowej się nacisnę to mnie coś tam zaboli ukłuje.I nie wiem już sama co to mam tylko nadzieje że to nie wyrostek.