Zaczerwieniony pępek u dziecka

użytkownik
Dorota

Moja 4,5 letnia córeczka ma zaczerwieniony pępek od paru dni, nie wiem z jakiego powodu? Pytałam ją czy drapała go twierdzi, że nie. Co mam zastosować i czy powinnam udać się do lekarza?

Reklama
użytkownik
stappler

Jeśli zaczerwienienie nie jest związane z bólem, obrzękiem, zwiększonym uciepleniem to zapewne nie dzieje się nic groźnego. Gdyby zmiana nie ustąpi samoistnie lub jeśli Panią niepokoi radzę skonsultować się z lekarzem bezpośrednio.
Pozdrawiam.

użytkownik
PATRYCJA

Zazwyczaj zaczyna się tego typu problem kiedy to po kąpieli dziecka pepek nie zostaje dobrze osuszony,zwłaszcza gdy pepuszek osadzony jest głębiej.Dostęp powietrza jest utrudniony w związku z tym jest to miejsce gdzie nie trudno o infekcję grzybiczą.Idealne miejsce dla rozwoju bakterii i grzybów.
Na początek polecam przemycie zaczerwienionego miejsca spirytusem salicylowym i dokładne osuszenie a po tym zastosowanie odpowiedniej maści.W moim przypadku lekarz przepisał mi MUPIROX.

użytkownik
Agnieszka

Mam ten sam problem... Moja córcia ma 14 m-cy i od 6 tygodni walczę z pępuszkiem. Oglądało ją dwóch pediatrów i dostała Mupirox. Używałam przez ponad tydzień i nic... Nie wiem co dalej...

użytkownik
pati

Hey,ja miałam taki sam problem jak miałam 7 lat.dzis jestem stasza o 9!kiedy zauwarzyłam zmiany w moim pepku zaczełam sama sie leczec wodą utleniona i amolem o niczym nie mowiłam mamie,trwało to jakis miesciac a zniego zaczeła wydobywac sie ropa,wtedy mama zauwazyła poslismy do lekarza.diagnoza operacje brakowało 2 dni a mogłam umrzec,moj pepek był zalany cały ropa.wiec nie lechcewaszcie tego tylko szybciutko do lekarza !!!

użytkownik
nikola9lat

Mam też tak samo od jednej nocy i dnia mam w środku czerwone i chyba ropa cieknie piecze jak dotykam.

Twoja odpowiedź